آمریکا فرانسه چین صدر نشین جذب توریست جهان

آمریکا فرانسه چین اول توریست جهان

راهنما 09100049363

در این مقاله می خواهم 3 تا از کشورهایی که صدر نشین جذب گردشگران دنیا هستند را برایتان بگویم و این کشورها را از نظر جمعیت کشور ، اقتصادشان و جاذبه های گردشگری شرح دهم . مقاله کشورهای صدرنشین جذب گردشگران دنیا شما را در انتخاب مقصد سفر راهنمایی کرده تا انتخابی آسان داشته باشید .

 

اولین جذب گردشگر در دنیا متعلق به کدام کشور است ؟

فرانسه عضو اتحادیه شینگن با آب و هوایی معتدل و 84.7 میلیون نفر گردشگر یعنی بیش از جمعیت ایران اولین کشور در جذب گردشگران دنیا و اروپا است که سومین کشور امن جهان محسوب می شود . جالب است بدانید جمعیت فرانسه با 67 میلیون نفر جمعیت ، از تعداد گردشگرانش کمتر است ولی سومین کشور ثروتمند در جهان محسوب می شود .

بیش از 80 درصد برق در فرانسه از انرژی هسته ای تامین می شود . فرانسه دارای طبیعت و روستاهای بسیار زیبایی است که برای روستاهایش در سال 1982 انجمنی برای تشویق روستاییان در صدد بهبود جذب گردشگران تشکیل شد . که بازدید از برج ایفل 5.6 میلیون نفر در سال ، دیزنی لند پاریس 5.12 میلون نفر در سال ، کلیسای نوتردام 12 میلیون نفر در سال موزه اورسی 6 میلیون نفر در سال و موزه لوور 5.6 میلیون نفر در سال است .

 

دومین کشور جهان از نظر جذب گردشگر :

ایالات متحده امریکا دومین کشور در جذب گردشگران دنیا با طبیعیتی شگفت انگیز و با وجود آبشار نیاگارا و چهارمین رودخانه طولانی جهان و 325 میلیون نفر جمعیت ،  سالانه 77.4 میلیون نفر گردشگر وارد این کشور می شود . ایالات متحده امریکا اولین کشور در قاره آمریکا  و دومین کشور در جهان از نظر گردشگری می باشد . اقتصاد ایالات متحده امریکا اولین رتبه را در جهان دارد . گردشگران بیشتر به قصد تحصیل ، ورزش و کار به این کشور سفر می کنند .

 

سومین کشور از نظر جذب گردشگر کجاست ؟

چین اولین کشور پر بازدید آسیا با 55.6 میلیون گردشگر و سومین صدر نشین جذب گردشگران دنیا در سال می باشد و چین پر جمعیت ترین کشور جهان با جمعیت 1.3 میلیارد نفر است که دارای طبیعت و چشم اندازهای طبیعی بسیار متنوع و زیبایی دارد .چین بزرگترین صادرکننده و دومین اقتصاد دنیا و بالاترین رشد اقتصادی را در دنیا درارا است ، ضمنا در تورهای داخلی ایران نیز روی ما حساب کنید جزیره رویایی کیش پلاژ بانوان ، بازار های قدیمی و بزرگ تهران تبریز ..

 

17 درصد از انرژی چین از منابع تجدید پذیر و نیروگاه های برق آبی تامین می شود . چین دومین کشور از نظر بیشترین تعداد افراد ثروتمند است .پر طرفدارترین مکان ها از نظر گردشگران ، دیوار بزرگ چین ، شهر ممنوعه ، لشکر سفالین ، معبد و آرامگاه کونوفوسیوس ، باند ، سنگ نگاره های دازو ، آبراه بزرگ چین ، معبد معلق ، غارهای یونگانگ ، دره جیواژایگو ، بودار بزرگ لشان ، رود لی ، غارهای بودائی لونگ من ، غارهای موگائو ، جشنواره بین المللی تندیس های برفی و یخی هاربین ، هوانگ شان ، کوه چینگ چنگ ، قصر پوتالا ، معبد آسمان ، کاخ تابستانی ، جاده ابریشم ، هوانگ هو را نام برد .

 در مقالات بعدی ما کشورهای صدر نشین جذب گردشگران دنیا در قاره آفریقا و خاورمیانه بررسی خواهم کرد ، برای اطلاع از قیمت تورهای لحظه آخری میتوانید به با شماره تلفن ما تماس بگیرید .