ارز مورد نیاز بازار ثانوی از طریق ارز غیر نفتی تامین می شود .

بانک مرکزی تامین ارز بازار فروش غیر نفتی

راهنما 09100049363

این روز ها دلار در ایران پیدا نمی شود و اوضاع مردم ایران بسیار آشفته و بسیاری از کسب و کارها معلق مانده و یا ورشکست شده اند . بسیاری ازشرکت های وارداتی از کار بی کار شده اند و بسیاری از کارخانه ها برای تامین مواد اولیه خود مانده اند و قوی ترین شرکت ها مانند ایران خودرو یک هفته در ماه به کارمندانش مرخصی اجباری می دهد و این وضعیت مشخص نیست تا کی اداه پیدا می کند و سرگذشت مردم ایران چه خواهد شد .  در این راستا بانک مرکزی راه حل را برای تامین ارز در بازار ثانویه ارائه داده که در ادامه می خوانیم .

 

راه حل بانک مرکزی برای نبود ارز در بازار ثانوی چیست ؟

طبق گزارش آفتاب نیوز دولت به علت کمبود ارز در ایران و مشکلات واردات و تامین کنندگان راه حلی برای تامین ارز ارائه داد و امروز سه شنبه به عمل رسید. به این صورت که  تمامی ارز وارد شده از  . محصولات صادراتی غیر نفتی  از جملع فلزات ، پتروشیمی ها  به بازار ثانوی عرضه شود . درحالی که ابهامات بیشماری برای نرخ تعیین شده ارز وجود داشت که بانک مرکزی اعلام کرد نرخ اعلام شده بر اساس عرضه و تقاضا به طور توافقی می باشد . .

 

آمار ارز تزریق شده در بازار ثانوی

بانک مرکزی از تازه ترین معاملات انجام شده از ابتدای روز اجرایی شدن قانون 23 مورد عرضه ثبت کرده و 8 مورد معامله حتمی شده که مجموع مبالغ عرضه شده و به ثبت رسیده تا کنون مجموع مبالغ شش و نیم میلیون بورو ، سی و هفت میلیون درهم امارات که معادل سیصد و سی هزار دلار  آمریکا  عرضه شده است . که از این مبالغ سی میلون درهم امارات با قیمت دو میلیون و دویست هزار تومان معامله شده و همینطور یورو با قیمت نه هزار و سیصد و سی تومان و صد هزار دلار آمریکا با نرخ هشت هزار و نهصد و پنجاه تومان معامله شد ، شما عزیزان برای اطلاع از بسته های مسافرتی و سفر به مناطق دیدنی ایران و جهان کافیست یک تماس ساده با ما بگیرید ، شهر زیرزمینی ، کاخهای سوخته ، و نیز بسیاری سرزمینهای امروزی ..

 

هنوز نرخ ارز در بازار ثانوی شناور است .

 با اینکه ارز نقدی مستقیم وارد بازار می شود اما نرخ ارز تعیین شده در باز ثانوی شناور بوده و رقم ثابتی نداشته است . به گفته رئیس بانک مرگزی ارز نفت برای کنترل بازار ثانوی هر گاه که لازم باشد به بازار تزریق می شود .

 

چگونه ارز تامین شده از نفت به بازار ثانویه تزریق می شود .

به گزارش ایسنا اهمیت نرخ ارز در بازار ثانوی زمانی است که قیمت ارز در صرافی ها با اختلاف 5 درصدی برای خرید یا فروش تعیین شود و اما لازم به ذکر است که این ارز تنها برای واردات کالاهای مورد تایید وزارت صنعت می باشد و برای کالاهای اساسی و ضروری مانند دارو با نرخ 4200 تومان در بازار ثانویه عرضه می شود .