جاذبه های گردشگری استانبول بازار بزرگ ایه سوفیا مخزن ریحانا

استانبول بازار بزرگ ایه سوفیا مخزن ریحانا

راهنما 09100049363

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که در طول قرن ها توسط امپراطوری ها پرورش داده شده است و هم اروپا و هم آسیا هم مرز است . حدود 1000 سال قبل از میلاد ، کلنی بیزانس به پایتخت قسطنطنیه امپراتوری بیزانس تبدیل شد و پس از پیروزی عثمانی در شهر ، جایگاه شگفت انگیزی را به عنوان قلب امپراتوری خود حفظ کرد . شهر ( به طور رسمی پس از تاسیس جمهوری ترکیه به استانبول تغییر نام داده ) به طور آزادانه با بقایای باشکوه تاریخ طولانی و برجسته آن مورد توجه قرار گرفته است ، و گشت و گذار در آثار مخرب استانبول نیز بیشترین بازدیدگنندگان را تحت تأثیر قرار داده است .

به علاوه چهارجاذبه بزرگ ( آیه صوفا، کاخ توپکاپی، مسجد آبی و بازار بزرگ ) ، از معروف ترین جاذبه های استانبول است اگر چه بسیاری از جاذبه های توریستی در نزدیکی منطقه قدیمی شهر سلطان مهمت واقع شده است ، آرای خیره کننده ای نسبت به جاذبه های شهرستان های دیگر بدست آورده اند.

 

ایه سوفیا و تاریخ استانبول :

گفته می شود زمانی که امپراطور بیزانس یوستنیانی برای اولین بار در 536 میلادی به کلیسای کامل خود وارد شد، او فریاد زد : " از این اینکه این کار ارزشمند را انجام داده ام سپاسگزارم " آیه سوفیا دنیای ثروت و توانایی های فنی امپراتوری وی بود . بسیار به این سنت معتقد بود که کلیسا در منطقه اطراف تخت امپراتور در مرکز رسمی جهان باشد .

مخزن ریحانا استانبول و یک گشت رویایی :

مخزن ریحانا یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری استانبول است . این سالن بزرگ زیرزمینی مانند کاخ، که توسط 336 ستون در 12 ردیف پشتیبانی می شد ، یک بار آب امپراتوری برای امپراتورهای بیزانس را ذخیره کرد. این پروژه توسط کنستانتین بزرگ آغاز شد اما توسط امپراتور جاستینینی در قرن ششم به پایان رسید . بسیاری از ستون های مورد استفاده در ساخت و ساز از سازه های پیشین کلاسیک بازیافت شده و دارای حکاکی های تزئینی است .

معروف ترین آنها پایگاه های ستون شناخته شده به عنوان سنگ های مدوزا در گوشه شمال غربی با حکاکی های مدوزا می باشد. بازدید از اینجا برای همه ی گردشگران استانبول بسیار رویایی است با ستون ها به زیبایی روشن و نرم، مداوم جریان آب از اطراف شما است ، گفتنی است سواحل ایران را نیز از دست ندهید موج سواری کیش ، جزیره قشم ..

 

بازار بزرگ سرپوشیده مورد علاقه تمامی گردشگران استانبول :

برای بسیاری از بازدیدکنندگان ، بازدید از استانبول در مورد خرید در مقابل موزه ها و جاذبه های شگفت انگیز بسیار مهم است و بازار بزرگ استانبول جایی است که همه گردشگران به آنجا می روند. این بازار بزرگ پوشیده شده اساسا نخستین مرکز خرید جهان است ؛ دریک قطعه کل شهر را که احاطه شده توسط دیوارهای ضخیم ، بین مسجد نور عثمانیه و مسجد بیضیت است ، قرار دارد . مسجد بیضیت ( که در سالهای 1498-1505 ساخته شده است ) فروم فدولیس را اشغال می کند و دارای معماری الهام گرفته از آیه صوفا است .

ورود به بازار بزرگ سرپوشیده استانبول از طریق یکی از 11 دروازه با راهی پر از پیچ و خم از قفسه تا سقف است که با فروشگاه ها و مغازه فروش هر نوع سوغات و صنایع دستی ترکیه که شما می توانید تصور کنید، را دارد . معاملات مختلف هنوز هم به بخش های خاصی تقسیم شده است ، که باعث می شود مرور آسان تر شود . در نزدیکی ورودی Divanyolu Caddesi بازار ستون سوزانده شده . این کنده (40  متر ارتفاع دارد ) که یک ستون پورفیری توسط کنستانتین بزرگ در انجمن خود تنظیم شده و تا سال 1105 مجسمه برنز کنستانتین به وجود آمده است .