جدیدترین اطلاعات اقتصاد پویای ارمنستان کاهش تورم

اقتصاد ارمنستان تجارت صادرات واردات

راهنما 09100049363

ارمنستان کشوری است با 3 میلیون نفر جمعیت که با کشورهای ایران ، ترکیه ، آذربایجان و گرجستان هم مرز است . سن مردم ارمنستان 17 تا 59 سال با تحصیلات بالا می باشد . ارمنستان نیز از کشوورهایی است که به تحصیل بسیار اهمیت می دهد به طوری که از 18 دانشگاه دولی 8 تای آنها توسط کشورهایی چون کشورهای اروپایی مثل آمریکا ، فرانسه است که 5 تای آنها توسط روسیه تاسیس شده .

 

تغیرات اقتصادی ارمنستان و زمینه های سرمایه گذاری :

ارمنستان پس از زلزله سال 1998 وابستگی زیادی به کشورهای دیگر پیدا کرد و به دلیل درگیری با آذربایجان مسیر های واردات از آذربایجان و ترکیه بسته شد و تنها مسیر وارداتش از ایران و گرجستان بود اما اقتصاد ارمنستان رشد 7.5 درصدی در سال 2017 داشته و تولیدات داخلی آن در سال به 11.5 میلیارد دلار رسیده است که 10.1 درصد سرانه تولیدات افزایش یافته می باشد که به 3880 دلار رسیده .

در سال 2017 تورم در ارمنستان  با افزایش نیروی کار به 1% تورم رسید طورری که بیشترین آنها در بخش کشاورزی با 36/3 درصد ، صنعت با 17 درصد و در بخش خدمات  7/46 درصد بوده اند که آمارها و بررسی ها نشان می دهند 18/9 درصد بیکاری در ارمنستان از بین رفته که خود پیشرفت  .اقتصادی و ایجاد زمینه های سرمایه گذاری در این کشور است ، بواقع بصورت معجزه آسا موفق به کنترل و کاهش تورم شده اند .

 

منبع درآمد و صادرات ارمنستان

 ارمنستان درآمد خود را از صنایعی مانند برنج ، معدن ، فلز کاری ، موتور های الکتریکی ، ماشین آلات جعل و پرس ، کامیون ، میکرو الکترونیک ، نرم افزار ، پردازش الماس ، طلا و جواهر ، لباس بافتنی ، جوراب بافی ،  پارچه ابریشمی ، کفش ، مواد شیمیایی ، پردازش مواد غذایی  بدست می آورد که فلز غیر آهنی همچون طلا و جواهر و الماس ، محصولات معدنی ، مواد غذایی ، براندی ، سیگار و انرژی را به کشور های دیگر همچون ایران ، عراق ، گرجستان ، چین ، آلمان ، بلغارستان ، کانادا ، روسیه صادرات می کند که روسیه با 15.2 درصد بیشترین واردات را از ارمنستان دارد و ایران و بلغارستان با 5.3 درصد کمترین واردات از ارمنستان را دارند که از جمله محصولات صادراتی به ایران شامل انرژی است و از توافقات دیگر این دو کشور کشیدن  راه آهن بین ایران و ارمنستان است .

 

اگر می خواهید با ارمنی ها تجارت کنید لازم است این نکات را بدانید .

  • ارمنی ها در جلسات خود قبل از آنکه خودتان را معرفی کنید شما را به دیگران معرفی کرده اند و از شما به عنوان یک مهمان خوش امد گویی می کنند ، ضمنا جهت اطلاع  ویزای کار استرالیا ، ویزای تحصیلی کانادا میتوانید با ما تماس بگیرید ..
  •  آنها به  سر وقت رسیدن و کمی زودتر رسیدن به قرار کاری بسیار اهمیت می دهند . اگر مهمان هستید زود از ساعت تعیین شده در محل حظور داشته باشید و هر چند که منتظر بمانید . این مساله بسیار مورد توجه آنها قرار دارد .
  • اگر می خواهید نظر یک ارمنس را به خود در جلسات جلب کنید تا از صحبت با شما لذت ببرد و مایل به دیدار و همکاری با شما باشد به طور کامل حرفهای سیاسی و مذهبی را کنار بگذارید و به گفتگو در مورد ورزش ، آب و هوا ، تاریخ و غذا بپردازید .