هر چیزی که باید در مورد اقتصاد استانبول بدانید توریستی کاری

ترکیه اقتصاد بیزنس سرمایگذاری کار توریست

راهنما 09100049363

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و یکی از شهرهای بزرگ جهان است . جمعیت استانبول تا پایان سال 2014 رسمی 14،4 میلیون نفر است ، اما در واقع امروز 15 میلیون نفر از این کشور به تصویب رسانده است به این معنی است که استانبول از لحاظ جمعیت بیشتر از 177 کشور جهان است . این شهر همیشه از دوره های بیزانس و عثمانی مهم و بزرگ بود اما رشد چشمگیر آن در مواجهه با صنعتی شدن سریع ترکیه در دهه 1950 آغاز شد . یک مهاجرت بزرگ از حومه شهر به استانبول ، آن را به صنعتی ترین شهر ترکیه تبدیل کرد که هنوز در حال حاضر ادامه دارد .

ترکیه شهر های زیادی دارد اما بزرگترین آن با 15 میلیون نفر جمعیت استانبول است این شهر در اقتصاد ترکیه بزرگترین نقش را داشته و توجه مهاجرین و تارجرین بسیاری را به خود جلب کرده است . ترکیه از سال 1950 ابتدای صنعتی شدن خودش بود که با یک مهاججرت بزرگ از حومه شهر به استانبول صنعت ترکیه را زیرو رو کرد تا استانبول به صنعتی ترین شهر ترکیه تبدیل شد . استانبول شهری است با مردمانی شاد ، شهری پر از نور و توریست های مختلف از تمامی نقاط که هیچ ایرانی در آن احساس غربت نخواهد کرد زیرا تعداد مهاجرین ایرانی به این شهر بسیار است . به دلیل مهاجران بسیار اقتصاد استانبول رو به پیشرفت است و جایی بهتر برای زندگی .

پتانسیل اقتصادی استانبول چگونه است ؟

استانبول با 38 % کل تولیدات صنعتی ترکیه ، 57 % صادرات ملی ، 60 %واردات ملی ، 40 % کل مالیات جمع آوری شده ، اقتصاد ترکیه را دست گرفته . استانبول جایی است تجارت بالاترین رشد اقتصاد ترکیه را تشکیل می دهد و می توان گفت پتانسیل اقتصادی استانبول از 6 رتبه اول در جهان است .

استانبول سرمایه مالی ترکیه :

می توان گفت کل ترکیه با صنعت استانبول به رشد رسیده و منبع مالی کشور است و 35 % از کارگران کشورش را مشغول به کار کرده .

استانبول بزرگترین  اتاق های بازرگانی جهان :

 اتاق بازارگانی استانبول  ITO ، 30 درصد از کل شرکتهای تجاری ترکیه و  ISO  بزرگ ترین اتاق بازرگانی در جهان را تشکیل داده و یک از قدرتمندترین های تجارت در جهان است .

اقتصاد صنعتی متنوع و درآمد سالانه استانبول :

استانبول به عنوان مرکز تجارت های ترکیه 35.1 درصد از خدمات اشتغال کشورش را تامین می کند. همچنین درآمد سالانه این شهر معادل درآمد سالانه 7،639 دلار آمریکا است .

استانبول با تمام محله هایش اقتصاد صنعتی متنوعی را تشکیل می دهند که تولید کالاها و محصولات عمده این شهر صنعتی روغن زیتون ، تنباکو ، وسایل حمل و نقل، وسایل الکترونیک ، پنبه و ابریشم را شامل می شود . صنایع دیگر آن شامل مواد غذایی، ماشین آلات، وسایل حمل و نقل و خودرو  ، محصولات نفتی مثل ( لاستیک، مواد شیمیایی، چرم )، صنایع نساجی، کاغذ و محصولات کاغذی ، فلزات، شیشه ، دارویی، الکترونیک

سهم استانبول در تجارت بین المللی :

 استانبول با وجود مراکز تجاری اداری و چندین شعبه بانک و  به دلیل وجو دریا و بنادر تجاری و محلی ارتباطی برای تجارت های بین المملی است به عنوان یک مرکز مهم برای تجارتبین المللی درآمده . استانبول دارای سه بندر بزرگ حمل و نقل ، 4 منطقه آزاد تجاری و 2 فرودگاه بین المللی که فرودگاهی دیگر نیز درحال ساخت است این شهر صنعتی و تجاری بزرگ بر روی بسیاری از شرکت های چند ملیتی، بانک های بین المللی، دفاتر، مغازه ها و نام های تجاری و غیره سرمایه گذاری و حمایت می کند .. سهم بزرگی از تجارت بین المللی سالانه استانبول به دلایل مختلف به خصوص برای وجود یک پل طبیعی میان شرق و غرب است ، ضمنا در مورد سایر موارد  تور تجاری برزیل ، تور نمایشگاهی تجاری و نیز مترجمین همرا فارسی زبان نیز از ما سوال کنید .

رشد صادرات اوراق بهادار استانبول :

صادرات اوراق بهادار همچنان در سال 2018 در حال رشد است و فقط در دو ماه اول سال 9.8 درصد از صادرات اوراق بهادار سال گذشته یعنی به 25.6 میلیارد دلار رسید . براساس آمار موقت ارائه شده از سوی TurkStat و وزارت گمرک و تجارت حجم معاملات خارجی کشور در ماه ژانویه تا فوریه سال جاری 66.1 میلیارد دلار بوده است .

استانبول مهمترین دروازه صادرات و واردات ترکیه :

به طور کل واردات کشور ترکیه به 40.5 میلیار دلار رشد داشته و معادل 28.8 % است کشورهایی که در لیست واردات این کشور هستند شامل : ایتالیا ، ایالات متحده و آلمان نیز که جدیدا اضافه شده است که تجارت بین ترکیه و ایتالیا 1.59  میلیارد دلار ، ایالات متحده 886  میلیون دلار و آلمان 1.60 میلیارد دلار می باشد .

 برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با تلفن های ما تماس گرفته تا به سادگی و در کمترین زمان ممکن مشاوره های دقیق و کارشناسی را به شما ارائه دهیم . همچنین از خدمات توریستی و گردشگری جهت تهیه بلیت هوایی ، زمینی ، هتل و غیره میتوانید با قیمت بسیار رقابتی بهره مند شوید . ما در این حوزه در کنارتان خواهیم بود تا زندگی سرشار از آرامشی را تجربه کنید .