اقتصاد تاجیکستان روابطش با ایران توریستی سرمایه گذاری

اقتصاد تاجیکستان سرمایه گذاری توریستی

راهنما 09100049363

تاجیکستان با 8 میلیون جمعیت در آسیای مرکزی قرار دارد که در منطقه ای کوهستانی بوده و دارای سرسبزی و بارندگی فراوان می باشد به اندازه ای که می تواند صادر کننده ی بسیار خوب آب و برق به سایر کشورها باشد این کشور دارای رودها سیحون ، جیحون ، زرافشان ، رود پنج ، مرغاب ، سرخاب ، کافرنهان و رود وخش است که طول آنها از 10 کیلومتر گذر کرده و به 947 می رسد . این کشور با افغانستان ، ازبکستان ، قرقیزستان و چین هم مرز است .

 

حذف گردشگری از اقتصاد تاجیکستان

گردشگری در تاجیکستان به دلیل جنگ از اقتصاد تاجیکستان حذف شد اما در سال های اخیر در حال تلاش برای پیدا کردن جایگاه در این زمینه است در این راستا بریتانیا در سال 2018 تاجیکستان را به عنوان یکی از مقاصد ماجراجویانه برای گردشگران اعلام کرد . برای اطلاع از ساعت پرواز هواپیما از ایران به تاجیکستان کافیست آن را در باکس جستجوی بالای صفحه سرچ نمایید و یا با شماره راهنما تماس بگیرید .

 

مردم از بانک ها وام نمی گیرند .

مردم با کسب و کارهای کوچک از بانک وام نمی گیرند زیرا فقط 10 درصد از سرمایه تاجیکستان از طریق بانک در جریان است و بانک سعی دارد فعالیت های خود را بیشتر کند . برای اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای همسایه مانند کشور عمان که روابط بسیار خوبی با کشور ایران دارد و همینطور جاذبه های توریستی بسیار جذاب و زیادی دارد ، میتوانید با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید .

 

اقتصاد تاجیکستان از چه طریقی تامین می شود .

تاجیکستان دارای سرمایه های کمی از انرژی گاز ، نفت و میزان قابل توجهی ذغال سنگ و نیروگاه آبی است که برای سرمایه گذاری داخلی تمرکز خود را بر رودخانه ها و تامین برق از طریق توربین های آبی قرار داده زیرا که  تاجیکستان دارای دومین سد بزرگ در جهان است . این کشور تمرکز خود را بر روی افزایش ایمنی در انرژی ، جذب سرمایه گذار برای پروژه های مشترک انرژی ،  توسعه انرژی و همگرایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر اساس بازار داخلی انرژی قرار داده تا اقتصادش را رشد دهد . رودخانه ها علاوه بر تامین انرژی با آبزی پروری و تولید تعداد محدودی از ماهیان به اقتصاد این کشور کمک می کند .

سرمایه دیگر این کشور طلا ، نقره و انتیموان است . استان سغد بزرگترین منبع ذخیره نقره می باشد سالانه به طور محدودی حدود 30 هزار تن ذغال سنگ استخراج می شود و با توجه به میزان واردات سنگ آهن ، آلمینیوم پردازش می کند . تاجیکستان علاوه براین موارد نمک ، روی ، سرب ، جیوه ، استرانسیم و فلورسور تولید می کند ، شما عزیزان مشکلات گردشگری خود را با ما آسان کنید رزرو بلیت، همانگی ترانسفر فرودگاهی ، ویزای توریستی ویزای کار آلمان ویزای دانشجویی ..

 

روابط ایران و تاجیکستان چگونه است ؟

تاجیکستان دارای روابط بسیار خوبی با ایران است . ایرانی ها اولین سفارت خانه را در تاجیکستان تاسیس کرده و با برگذاری همایش ها ، کنفرانس ها و فستیوال های فیلم ، تلوزیون ، مجلات و کتاب ها فرهنگ ایرانی را گسترش داد و یک رابطه خوبی را ایجاد نمود . همچنین ایران بعد از چین دومین سرمایه گذار بزرگ در تاجیکستان بوده و ایران نیز اورانیوم خود را از این کشور تامین می کند . تاجیکستان توانایی تامین 14 تا 40 درصد از اورانیوم جهان را دارد .