درمورد اقتصاد جمهوری آذربایجان چه می دانید؟

اقتصاد جمهوری آذربایجان صنعت کشاورزی

راهنما 09100049363

آذربایجان با جمعیتی بیش از 9 میلیون نفر دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار دارد به این صورت که اطراف آن را کوه قفقاز ، رودخانه ارس و دریای خذر قرار دارد که از جنوب ارس با ایران هم مرز است همچنین این امر موقعیت آب و هوایی و اقتصادی بسیار خوبی فراهم می کند. جمهوری آذربایجان در ابتدا جزوی از ایران بود اما پس از قراردادهای ترکمنچای و گلستان به روسیه پیوست ولی 95 مردم این کشور مسلمان بوده که 85 درصد شیعه و 15 درصد باقی سنی هستند . مردمش ترکی آذربایجانی صحبت می کنند .

 

اقتصاد جمهوری اذربایجان بر پایه چیست ؟

تولیدات ناخالص داخلی جمهوری آذربایجان با 63.98 میلیار دلار در سال 2016 کاهش داشته ولی در تولید ناخالص ملی 0.8 درصد افزایش داشته که بخشی از تولیدات ناخالصی داخلی شامل 61.2 درصد صنعت ، 32.2 درصد خدمات ، 5.7 درصد در کشاورزی بوده . 4.8 درصد از مردم جمهوری آذربایجان که زیر خط فقر بودند در سال 2016 کاهش یافته و 6.12 میلیون نفر در حال کار هستند .

 

رشد چشمگیر اقتصاد جمهوری آذربایجان زمینه را برای سرمایه گذاران فراهم کرد .

جمهوری آذربایجان در رده بندی رشد اقتصادی در آسیای شرقی و اقیانوسیه بالاترین رشد اقتصادی را داشته و دارای رشد 14.8 درصدی است که پس از آن به ترتیب قطر و ماکائو در رتبه های دوم و سوم قرار دارند این رشد اقتصادی در آذربایجان زمینه را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است . برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در جمهوری آذربایجان ، با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید ، با ما همراه باشید جذب گردشگر در اقصی نقاط ایران و جهان بهمراه لیدر یعنی راهنمای فارسی زبان و دو زبانه ..

 

اقداماتی که برای رشد اقتصادی جمهوری آذربایجان انجام شد

این کشور برای اصلاح اقتصادی خود اصلاحات زیادی در بخش قانون گذاری ایجاد کرد و همچنین دست به صرفه جویی در مصرف کاغذ از طریقه سیستمی کردن کارههای اداری و مالیاتی است که خود باعث 500 ساعت صرفه جویی زمان در سال شده است طوری که زمان مورد نیاز برای اغاز کار به نصف زمان قبلی کاهش پیدا کرد که این برای مردم بسیار مطلوب بوده و نتیجه آن در 6 ماه اول سال رسیدن به رشد اقتصادی 40 درصدی بود .

از دیگر کارهایی که آذربایجان برای رشد اقتصادی انجام داد کاهش زمان انتقال دارایی در آذربایجان از 61 روز به 11 روز بود و با قانونی یکپارچه در ثبت مستغلات و دارایی های کشور موفقیتی دیگر در این زمینه بدست آورد .