اقتصاد عراق زمینه ای برای درآمد ایرانیان

اقتصاد عراق زمینه درآمد ایران صادرات

راهنما 09100049363

عراق با 32 .585.692 نفر جمعیت در خاورمیانه در جنوب غربی آسیا قرار داد که کشورهای همسایه شامل عربستان سعودی ، کویت ، ایران ، ترکیه ، اردن و سوریه است در عراق مردم به عربی صحبت می کنند و آب و هوایی گرم و صحرایی دارد و بارندگی بسیار کمی دارد .اقتصاد عراق بر پایه نفت است و 95 درصد از کل درآمدهای عراق از نفت بدست می آید .

آنچه که باعث عقب ماندن عراق شد تحریم های بسیار طولانی بین المللی بود . اخیرا عراق دارای رشد بسیاری در کشف اکتشافات و حفاری و استخراج نفت و توسعه زیر ساخت ها داشته و اکنون در جایگاه چهارم ذخایر نفتی پس از عربستان سعودی ، کانادا ، ایران است . خرید بلیط هواپیما ، اتوبوس و سفر به عتبات عالیات به سادگی با تماس به شماره تلفن راهنما .

 

محصولاتی که به عراق وارد می شود

عراق به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده ها سالانه اقلام بسیاری همچون روغن های نباتی و حیوانی ، انواع نوشابه ها ، حیوانات زنده ، محصولات معدنی ، سنگ ساختمانی ، سیمان و محصولات شیمیایی از جمله اونواع پوست و چرم ، کیف ، چوب و اشیاء چوبی وارد عراق می شود . که ترکیه ، ایران ، آمریکا و چین سهم بزرگی در آن دارند .

 

عراق می تواند این محصولات را به راحتی از ایران تامین کند

عراق سالانه 62 میلیارد دلار واردات دارد که ایران تامین کننده ی بسیار خوب و مهمی برای ان است و این محصولات اکثرا مصارف همیشگی و ضروری یک شهر است که هر کسی به راحتی می تواند صادرات به عراق را شروع کند که این محصولات شامل مواد غذایی ، ماشین آلات صنعتی ، خودرو ، پوشاک ، مصالح ساختمانی ، تجهیزات پزشکی ، لوازم خانگی است ، ضمنا از سایر امکانات گردشگری در سایت غافل نمانید توریست درمانی ، پرواز هفتگی به چین و روسیه ، ویزای فوری شینگن ..

 

عراق در حال رشد است .

پیشبینی انجام شده طبق موسسه تحقیقات MBI عراق در سال جدید رشد 3 درصدی خواهد داشت زیرا که دولت عراق سعی در بازسازی کشور را دارد و ارزش پول عراق ( دینار ) نسب به دلار روند صعودی داشته . که خود زمینه ی بسیار خوبی برای صادرات سیمان و سنگ ساختمانی برای ایران است . در این راستا نخست وزیر عراق اعلام کرده برای اولویت های عراق در سال جالی تصمیم بر گسترش همکاری اقتصادی و جذب سرمایه گذاری های خارجی دارد .