دانستنی های سرمایه گذاری و اقتصاد ترکیه جالب و کاربردی

اقتصاد پویا ترکیه تحصیل سرمایه گذاری

راهنما 09100049363

ترکیه سی و هفتمین کشور پهناور جهان است که 77 میلیون نفر جمعیت دارد که با کشورهای ایران ، بلغارستان ، یونان ، گرجستان ، ارمنستان ، سوریه و عراق همسایه است . از این رو آمارهایی جدید طبق بررسی های انجام شده را در این مقاله آورده ام تا برای تحصیل ، سرمایه گذاری و کار و همچنین اقامت به راحتی تصمیم بگیرید . برای بهره مندی بیشتر از اطلاعات روز در زمینه های ذکر شده کافیست با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید .

 

موقعیت و اقتصاد ترکیه در چه وضعیتی است ؟

  1. جالب است بدانید در ترکیه راه آهن دارای بیشترین سهم از حمل و نقل ترکیه را بین هوایی ، جاده ای ، دریایی و ریلی دارد . ترکیه با تمامی کشورهای همسایه از جمله ایران از طریق راه آهن در ارتباط است . راه آهن ترکیه به ارمنستان ، گرجستان ، ایران ، بلغارستان ، یونان ، سوریه ، عراق راه ریلی دارد . همچنین ترکیه دارای 85 سیستم حمل و نقل سریع می باشد . و رتبه 24 را در حمل و نقل در میان تمامی کشور های جهان دارد .
  2. فساد اقتصادی در بسیاری از کشورها مد شده که این فساد اقتصادی ، مالی و رشوه خواری در ترکیه نیز از سهم زیادی برخوردار است . ترکیه در کل جهان از نظر فساد اقتصادی دارای رتبه 75 و شاخص آن از 0 تا 100 ، چهل و یک بوده و جزو کشورهایی است که فساد مالی در آن بسیار است از سالهای قبل طوری شدت یافت که ماموران به خانه های آقازاده ها ریختند . فساد اقتصادی در ترکیه همواره اوضاع افزایش یافته طوری که در سال 2014 پتج درصد ، سال 2015 سه درصد و در سال 2016 یک درصد فساد مالی و اداری بیشتر شده .
  3. صادرات ترکیه در سال های اخیر رشد بسیاری داشته آمارهای جدید نشان می دهد که در سال 2015 میزان صادرات ترکیه 153.600.000.000 دلار و در سال 2017 رشد داشته و به 157.000.000.000 میلیارد دلار رسیده است .
  4. در سال 2015 در ترکیه میزان تولید برق 264.100 میلیون کیلو وات ساعات و در سال 2017 تولید برق به 295.500 میلیون کیلو وات ساعات رسیده است . بیشترین میزان انرژی برق ترکیه از طریق باد تامین می شود وزارت انرژی منابع داخلی ترکیه گفت که دلیل این افزایش علاوه بر توسعه ظرفیت انرژی های پاک ، حمایت از تولید کنندگان داخلی انرژی های پاک و عدم وابستگی به انرژی های فسیلی بوده است .
  5. تحلیلات روانمشناسی اجتماعی میزان رضایت مردم جهان را طبق میزان رضایت آنها از سلامتی ، ثروت ، دسترسی و آموزش پایه ای اندازه گیری کرده که برای مردم ترکیه 176 با رضایت متوسط بوده .
  6. در سال 2016 میزان نرخ بیکاری در ترکیه ، 11.8 درصد بوده و این نرخ به 10.4 درصد کاهش یافت در واقع نرخ بیکاری در ترکیه میزان قابل توجهی داشته و خود نشان پیشرفت و رشد می باشد و طبق هدف گذاری های انجام شده این نرخ در سال 2020 به 9.6 درصد خواهد رسید .
 

 برای سفارش انواع تور ترکیه و البته سایر کشوهای همسایه تور ارمنستان ، باکو کافیست با شماره تلفن ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید . ما در این بخش منتظر صدای گرم شما از طریق تلفن ها هستیم تا با امکانات و قیمتهای بسیار مناسب تورهایمان شما را متحیر نماییم . امیدواریم در طول سفر همانند مشتریان این سه دهه فعالیت ما ، رضایت کامل داشته باشید . خدمات دیگر توریستی مانند اخذ ویزای شینگن یا اخذ ویزا برای سفر عتبات عالیات نیز به صورت تلفنی ارائه می گردد .