کدام یک از انواع کلاس پروازی را انتخاب کنیم ؟ داخلی خارجی

انتخاب کدام کلاس پرواز داخلی خارجی

راهنما 09100049363

در مقاله « انواع کلاس پرواز هواپیماها و تفاوت آنها » انوع کلاس پروازی به علاوه فرست کلاس که لوکس ترین نوع پرواز است را شرح داده ام در ادامه آن به بررسی انواع کلاس پروازی دیگر یعنی بیزنس کلاس و اکونومی می پردازیم . برای اطلاع از ساعات پرواز نشست و برخواست ایرلاین ها ، کافیست بر روی لینک ساعت پرواز در منوی مشکی بالای سایت کلیک نمایید .

 

ابتدا از بیزنس کلاس شروع می کنیم که یکی از پرطرفدار ترین کلاس های پرواز برای مسیرهای طولانی است در صورتی که پرواز کلاس اکونومی در پروازهای داخلی و منطقه ای خدماتی بهتر و بیشتری را ارائه می دهد . بهتر است متناسب با سفرتان نوع کلاس پروازی را انتخاب کنید .  میتوانید برای مطلع شدن از پاسخ سوالات خود با شماره راهنما تماس بگیرید .

بیشترین تفاوت در کلاس پروازی صندلی های آن است که صندلی در بیزنس کلاس انواع مختلفی دارد که باز هم متناسب با مدت زمان پرواز و نیازتان آن را تعیین کنید این صندلی ها به سه شکل مختلف می باشند . برای اخذ انواع ویزا بخصوص شینگن کافیست با شماره تلفن ما تماس بگیرید . سایر خدمات توریستی مانند پکیج تور و بلیت هواپیما ، قطار و اتوبوس نیز به صورت تلفنی ارائه می گردد .

 

نوع اول و بهترین نوع صندلی از بیزنس کلاس :

در برخی هواپیمایی ها بیزنس کلاس امکاناتی همچون فرست کلاس دارن و صندلی های آن به طور کامل مانند تخت شده و برای افراد بلند قد نیز راحت می باشد اما این نوع صندلی ها بیشتر در پروازهای بین المللی ارائه می شود . و بریتیش ایرویز برای اولین بار در سال 1995 این نوع صندلی ها را برای پرواز بیزنس کلاس ارائه داد .

 

 دسته دوم برای سفرهای با مدت زمان پرواز کمتر :

صندلی در این دسته نیز تاشو می باشد و مانند تخت می شود و می توانید پاهایتان را کاملا صاف به حالت استراحت قرار دهید با این تفاوت که پشتی آن به اندازه 170 درجه خم می شود و مانند نوع اول به طور کامل تخت نمی شود . و پهنای صندلی از 46 تا 58 سانتی متر است و فاصله صندلی شما با صندلی جلویی یک مترو 40 تا یک مترو 70 سانتی متر است .

 

دسته سوم از صندلی ها با پرواز های کوتاه :

این دسته از صندلی مانند اتوبوس های  VIP است که به اندازه 150 الی 160 درجه خم و با لگ روم ( فضای جلوی پای ) بیشتر است که طول این صندلی نیز مانند دسته دوم یک مترو چهل تا یک مترو شصد است که گاهی پهنای صندلی در این نوع بیشتر است و بین 44 تا 86 سانتی متر می باشد . که افراد برای پرواز های تجاری با زمان سفر کوتاه تر آن را انتخاب می کنند .

حریم شما در این نوع کلاس پروازی نیز حفظ می شود ، حریم صندلی ها با کابین های کوچک به صورت اریب یا زاویه دار و با فاصله نیم متری صندلی ها از هم قرار دارند و مانیتورهای تلوزیون در صندلی جلویی آنها قرار دارد . از بهترین کیفیت غذا و نوشیدنی برخوردارند و در برخی پرواز ها نظیر لوفتهانزا و سوئیس غذا به انتخاب مسافر سرو می شود و در برخی ایرلانها مانند سنگاپور مسافران می توانند پیش از پرواز از غذاهای خارج از منوی هواپیما سفارش دهند .

 

 کلاس اکونومی یا اقتصادی متناسب برای پرواز های داخلی

در کلاس پرواز اکونومی صندلی ها قابلیت خوابیدن دارند اما نه به اندازه بیزنس کلاس بلکه به اندازه ای که بتوانید راحت تر بنشینید و استراحت کنید . پهنای صندلی مانند فرست کلاس است و فاصله ی دو صندلی 74 تا 91 سانتی متر است کمی بیشتر از دیگر صندلی ها در کلاس های دیگر . در این نوع پرواز میز تاشو و مانیتور، کاتالوگ ، مجله ، کارت های ایمنی و تخلیه در یک جیب در پشت صندلی جلویی قرار داده شده و به شما امکاناتی مانند پتو ، خمیر دندان ، چشم بند ، هدفون ارائه می شود این نوع کلاس پرواز برای سفرهای داخلی که زمان کمتری در هواپیما هستید می باشد .