در درون و تاریخ قصر دلما باغچه ترکیه چه می گذرد ؟

تاریخ قصر دلما باغچه ترکیه توریستی

راهنما 09100049363

قصر دلما باغچه قصری است که ۶۰۰ سال تمام امپراطوری ۶ پادشاه آخر عثمانی به نمایش گذاشته شده . این قصر بزرگ و بسیار باشکوه بوده که فضای درون و بیرون آن هر کسی را به وجد می آورد و دوست دارد در آن قصر زندگی کند . این قصر با معماری فوق العاده عظیم سلطنتی است که چیدمان درون آن با رنگ ها و نقش های مربوط با آن زمان بازی می کند .

این کاخ با سقف ها و ستون های بلند پنجره های بزرگ ، لوستر های بزرگ ، نقاشی ها و رنگ های به کار برده شده چنان عظمتی دارد که هر کسی با وارد شدن در آن احساس غرور و تسلط بدست می آورد . برای اطلاع از تورهای مختلف ترکیه کافیست با شماره تلفن راهنمای سایت تماس گرفته و درخواست راهنمایی داشته باشید . همکاران ما با رویی خوش آماده راه اندازی کار شما و ارائه خدمات توریستی می باشند .

 

آنچه قصر دلما باغچه از سلطنت پادشاهان عثمانی خبر می دهد

ساخت قصر دلما باغچه درست در زمانی که مردم دوره سختی از زندگی را می گذراندند ۱۳ سال به طول انجامید و در سال ۱۸۴۳ آغاز به ساخت شد و در سال ۱۸۵۶ به پایان رسید این کاخ که در ساحل اروپایی تنگه بسفر در منطقه بشیکتاش ساخته شده و در ابتدا محل لنگر انداختن کشتی های عثمانی بوده و در داخل آن قصرهای تابستانی و کوشک های چوبی ساخته شده که در قرن ۱۸ محلی برای تفریحات تابستانه پادشاههان بود که بعد ها تبدیل به قصر شد .

در آن زمان که مردم در شرایط سختی می گذراندند پادشاهان عثمانی برای تفریحات خود ۵ میلیون لیر طلای عثمانی که معادل یک و نیم میلیون دلار است برای این قصر هزینه کردند که این مساله باعث شد سلسه در شرایط مالی و وضعیت بدی قرار بگیرد . این سایت به دلیل پوشش حرفه ای تلفنی توسط کارشناسان خبره توانسته است رضایت کلیه مشتریان خود را در زمینه کاری توریستی و گردشگری براورده نماید .

 

نمایی کلی از معماری قصر دلما باغچه :

قصر دلما باغچهه بزرگترین قصر ترکیه با مساحت ۴۵ هزار متر مربع است که الهام گرفته از ترکیب سبک های نئو کلاسیک ، باروک ، روکوکو و معماری سنتی است که تبدیل به یک اثر منحصر به فرد شده . دکوراسیون قصر دلما باغچه از سبک اروپایی با استاندارد های هنر و فرهنگ عثمانی ساخته شده که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم .

سری به درون این کاخ بزنید .

وقتی این قصر تکمیل شد تبدیل به قصری که سقف آن با بیش از ۱۴ تن طلا پوشیده شده و ر روی زمین ۱۳۱ فرش دستباف ابریشم پهن ، لوستر های عظیم بلورین طبقه طبقه با ۴ تن وزن از سقف آویزان و با نقاشی های سلطنتی بر روی دیوار ها بود که توسط پادشاهان انگلیس ، روسیه و دیگر کشورها هدایای لوکسی دریافت کردند که ظاهر باشکوهش بیشتر دبده شود . لوستر با ۷۵۰ حباب که ۴ تن وزن دارد از طرف ملکه ویکتوریا و فرش هایی گرانبها از جنس پوست خرس توسط پادشاه تزار روسیه دریافت شد و به شکوه این قصر افزودند .

 

آنچه همگان را در فکر فرو می برد :

در این کاخ تختی که آتاتورک ، موسس جدید جمهوری ترکیه ، بر روی آن در گذشت را می بینید که سادگی این اتاق بسیار شما را متعجب می کند بیشتر توضیح نخواهم داد تا به آنجا بروید و از نزدیک خودتان قضاوت کنید . این کاخ از قدیم مورد علاقه و توجه گردشگران به دلیل جاذبه های خاص و تاریخ فراوان و شکوهش مورد بازدید قرار گرفت .

بازدید از شکوه و عظمت قصر دلما باغچه :

روزهایی که می توانید از این قصر با شکوه دیدن کنید از صبح ساعت ۸ تا ۴ عصر ، هر روز به جز دوشنبه و پنج شنب است . مبلغی که برای بازدید از این قصر قابل پرداخت است به بازدید آن می ارزد و تنها ۲۰ لیر برای بازدید از ۲۸۵ اتاق ، ۴۴ تالار و ۶۸ سرویس بهداشتی و ۶ حمام ترکی آن زمان است و ۲۰ لیر برای حرمسرا می باشد .