جاذبه های تاریخی کشور ترکمنستان باید ببینید دروازه جهنم

ترکمنستان توریست دروازه جهنم سلطان سنجر

راهنما 09100049363

ترکمستان کشوری است که با افغانستان و ایران ، آذربایجان و  روسیه هم مرز است و ۸۹ درصد مردم آن شیعه می باشند به همین  دلیل فرهنگ و تاریخی بسیار نزدیک به این کشور ها دارد  . اما دارای حکومت ریاستی و تک حزبی است . حال به آثار باستانی و جاذبه های ترکمنستان می پردازیم . زمان آزاد ، هوای تمیز و شهری خلوت مستوجب پایین آوردن سفرهای درون شهریست ، پس با ما آسوده خاطر تماس بگیرید .

 

دروازه جهنم یا دروازه دوزخ کجاست ؟

دروازه جهنم جایی است که از دل زمین خبر می دهد و می توانید عمق ۲۰ متری زمین را به راحتی ببینید .دودالی است همچون جهنم حول ناک ولی منبعی از گوگرد و گاز طبیعی همچنین منطقه ای پوشیده از نفت که محققان در منطقه قره قروم به آن پی برده اند .قطر این کودرازه جهنم جایی است نه در قله ی کوه  های اتشفشان بلکه گودالی در سطح زمین که وقتی در کنار آن می ایستید حرارت مواد مذاب فضای اطرافش را گرم کرده است گوال عظیم ۷۰ متر و با ۴۰ سال قدم است ، بخاطر مطلع شدن از وضعیت توریستی اقتصادی سرزمینهای دیگر اقتصاد آلمان، وضعیت تولید و پول ترکیه و بسیاری دیگر کافیست در منوهای سایت مرور نمایید .

آرامگاه باشکوه سلطان سنجر

آرامگاه سلطان سنجر نه تنها آرامگاه سلطان سنجر است بلکه داستان های فراوانی را همراه خود دارد . از دیوارهای بلند و استوار آن می توان به قدرت و شکوه پادشاهان سلجوقی پی برد . معماری داخلی آن ، ارتفاع ۳۸ متری اش و گنبد گرد روی این ساختمان دیدنی است . برای بازدید از تورهای ما نیازی به حضور شما در مرکز خدماتی ما نمی باشد ، کافیست با تلفن بالای صفحه ارتباط بگیرید .

 

مقبره ی سلطنتی توربگ خانم :

. ساختمان توربگ خانم که شبیه یک اتاق سلطنتی و با یک سیستم گرمایشی خاص داخل مقبره که در قرن ۱۲ ساخته شده است بنای خاص آن توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده .در حالی که مورخان و مردم محلی نام ساختمان را مقبره توربگ خانم می نامند اما باستان شناسان زیادی را کنجکاو برای پیدا کردن محل دفن توربگ خانم کرده است . به نظر می رسد این مقبره داستان های شنیدنی زیادی داشته باشد .

 

پارک باستانی کهنه اورگنج :

در شمال ترکمنستان پارک تاریخی و باستان شناسی بی نظیری وجود دارد که باستانشناسان را به دور هم جمع کرده است . و تبدیل به یکی از جاذبه های محبوب گردشگری شده است . پارک تاریخی کهنه اورگنج یک اثر تاریخی با زیباترین چشم انداز در جاده ابریشم   به حساب می آید .این پارک دارای بخشی از بقایای تاریخی امپراطوری هخامنشی  و از پایتخت خوارزم ، بقایای اورنگ باستان است .

 

کلیسای اورتودکس روسی :

وقتی وارد این کلیسا می شوید فضای متفاوت آن را احساس می کنید فضایی که با رنگ زرد قناری تزئین شده و با عکسها و تصاوریرش از تاریخ و وقایع این کلیسا سخن می گوید تصاویری که در این فضا مشاهده می کنید شما را به آن دوران باز خواهدگرداند . این کلیسا به احترام سنت نیکلاس در اواخر قرن شانزده میلادی در شهر ترکمن آباد ساخته شد .

مسجد ایران در غرب ترکمنستان :

مسجد ایران با مناره های بلند و گنبد طلایی اش در عشق آباد ساخته شده معماری با تراشه های زاویه دار ، رنگ سفید بنا با نورهای . نئونی سبز و فضای اطراف آن مورد توجه گردشگران قرار گرفته  . این مسجد در حومه غربی ترکمستان واقع شده است . تماشای آداب و رسوم سایر جوامع بشری برای همه مردم جهان لذت بخش است که از طریق شماره تلفن راهنمای بالای سایت میتوانید در زمان صرفه جویی نموده و تور مورد نظرتان را بیابید .