به یاد ماندنی ترین غواصی در شهر زیر آب ترکیه سانکن kekova

ترکیه غواصی شهر باستانی سانکن kekova

راهنما 09100049363

همیشه باستانشناسان در بیابان ها و مکان های قدیمی به دنبال آثار باستانی هستند اما این بار می خواهم مکانی باستانی را معرفی کنم تا علاوه بر دیدن آثار باستانی شما را به یک ماجراجویی در شهر و زندگی شهری در زیر آب دعوت کنم . این شهر در زیر آب های شفاف و خوش رنگ پنهان شده و مثل ی رویا و فیلم های ماجراجویی است که زندگی زیر آب را تجربه کنید و حس یک ماهی زیرآب را داشته باشید .

 

این آثار باستانی را متفاوت ببینید .

. شهری که زیر آب است شهر سانکن بوده که پس از زلزله ویران شد و اکنون به یکی از جذاب ترین و خاص ترین جاذبه های ترکیه در آمده است . این شهر در جزیره ککوا ( kekova ) آنسوی سواحل آنتالیا قرار دارد که تمام حواس شما را فعال می کند ککوا به معنی آویشن است که عطر و بوی این جزیره هوش و حواس را می برد و رنگ زیبای آب چشم ها را خیره می کند و وقتی زیر آب می روید آب تنتان را نوازش می دهد و از تماشای بقایای بجای مانده این شهر باستانی لذت می برید .

 

خبر خوش از غواصی در شهر زیر آب ترکیه :

این جزیره در سال 2000 در میراث فرهنگی جهانی ثبت یونسکو شد و از سال 1990 این منطقه تحت محافظت از آثار آن قرار گرفت و دیگر تنها می توانستیم با قایق از این شهر زیبا بازدید کنیم اما با درخواست های زیاد غواصی به وزیر فرهنگ گردشگری ترکیه اجازه غواصی در جزیره ککوا به همراه راهنما و باستانشناسان امکان پذیر شد .

 

تاریخچه شهر زیر آب ترکیه :

وقتی با قوصی در دل این شهر زیر آبی می روید متوجه خواهید شد که چه کسانی و در چه شرایطی در آنجا زندگی می کردند . قدمت این شهر زیبا مربوط به 14 قرن پیش از میلاد مسیح بوده که تحت تسلط ایرانی ها ، رومی ها و یونانی ها قرار می گیرد که بعدها توسط دزدان دریایی و زلزله دچار قحطی می شود و مردم شهر را ترک می کنند .

آنچه بازدید از این شهر را علاوه بر غواصی اش جذاب تر کرده دیده شدن تمدن آنها در سواحل جنوب غربی ترکیه امروزی است و همینطور قانون گذاری ها و شیوه دفن مردگانشان از دید باستانشناسی بسیار خاص بوده که توجه همگان را به خود جلب مب کند و تنها کسانی به آن پی می برند که زیر آب آن را می بینند . منتظر صدای گرم شما از طریق تلفن راهنما هستیم ، تجربه شخصی خود من به عنوان مسافر در گذشته میگوید بهمراه داشتن یک بلد راه و باصطلاح لیدر تور کیک میکند شما به مکانهای جالب و خاطره انگیزی در سفر دست یابید مانند  بازار کامارالتی ، جاذبه های شهر باستانی زیر دریای ترکیه ..

 

تمدن مردم ناحیه لیکلیه برای تمامی گردشگران بسیار جذاب می باشد که بخشی از این شهر بزرگ خانه ها ، بناهای عمومی و بندر پس از گذر زمان سر از آب بیرون آمده . راه پله هایی که بخشی از آن بیرون آب و بخشی زیر آب است بسیار وسوسه برانگیز برای پایین رفتن از آن و ورود به شهر است . شماره تلفن راهنما در بالای همین صفحه جهت مشاوره رایگان به شما دوستان فراهم شده است .