جاذبه های کشور عراق شاید نمی دانستید زیگوارت ..

جاذبه های کشور عراق ارگ کرکوک زیگوارت

راهنما 09100049363

وقتی به کشور عراق وارد می شوید ساختمان ها و معماری های تاریخی عظیم آن شما را حیرت زده خواهد کرد و با دیدن این آثاری به قرن ها قبل سفر می کنید و تاریخ هایی که در کتاب های درسی می خواندید را برایتان ملموس می کند طوری که در آن زمان قرار دارید و خودتان را درجایگاه سلاطین گذشته احساس کرده و به تاریخ عراق سفر می کنید تصاویری ناخودگاه از دوران پیامبران ، پادشاهان و مردم در ذهنتان ایجاد می شود طوری که حسی جدید در درون شما ایجاد می شود .

 

جاذبه های عراق کجا هستند ؟

عراق را همه به حرم امام علی ( ع) و فرزندانشان امام حسن ( ع ) و امام حسین ( ع ) می شناسند این حرم در شهر نجف کربلا و در نزدیکی گورستان وادی الاسلام ( بزرگترین گورستان دنیا ) قرار گرفته است . مرقد حضرت امام حسین علیه السلام در در روستایی از کربلا ، حرم کاظمین در شمال غربی بغداد ، حرم سامرا یا حرم عسکریین در شهر سامرا قرار گرفته که خود دنیا و تاریخ خاص خودش را دارد که تمام ایرانیان از تاریخچه ی آن بی اطلاع نیستند .

 

عراق مدت ها عمر خود را در جنگ سپری کرد و بسیاری از آثار تاریخی عراق در طی جنگ ها از بین رفت اما عرق مکان هایی تاریخی و آثاری عظیم دارد که بخشی از آن باقی مانده که شما را شگفت زده خواهد کرد ، آثار آن از جمله :

موزه ملی عراق :

این موزه در بغداد با گنجینه ای از تمدن بین النهرین قرار دارد که در سال 2003 در طی جنگها و اشغال عراق به دست دزدان عقیقه افتاد و آنجا را خالی کردند و سالها تعطیل ماند ولی با حظور حیدر العبادی نخست وزیر عراق بازگشایی شد . برای اطلاع از تورهای زیارتی سیاحتی کربلا ، نجف و سامرا کافیست با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید .

زیگوارت اور محل دفن پادشاهان عراق :

زیگوارت اورت از قئیمی ترین آثار باستانی متعلق به 1400 سال پیش در بین النهرین در شهر اور بنا شد . بالای زیگوارت ها محل دفن شاهان بود که در ایران و عراق این زیگوارارت ها دیده می شوند و زیگوارت اور با بنایی عجیب محل دفن حامی شهر اور ، شاهزاده نانا است . مشاوران متخصص در حوزه گردشگری برای اخذ ویزای ورود به کشور عراق و سفر به کربلا برای دانشجویان و پسران مشمول سربازی از طریق تلفن پاسخگو هستند .

 

بنایی که به افتخار خدای آنیل ساخته شد :

بنایی عطیم با قدمت 1400 سال پیش از تاریخ در 19 مایلی غرب بغداد به دستور پادشاه کوریگالزو ، پادشاه سلسله ی کاسی به افتخار خدای انیل ساخته شد که بنایی عظیم با پله هایی بسیار است . این زیگورات در قدیم مکانی بسیار مهم برای مسافران و در حال حاظر محلی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خانواده ها است .

ارگ کرکوک که چندین بنا در دل خود جا داده است :

ارگ کرکوک بنای تاریخی بسیار وسع با آثار تاریخ و بناهای تاریخی دیگری در دلش است که در 880 سال پیش از تاریخ در مرکز کرکوک و در یک شهر تاریخی و باستانی آن در بخش کردستان عراق ساخته شده . ارگ کرکوک کلیسای سرخ و مسجد گند سبز که از آثار تاریخی جذاب و مهم عراق است را در دل خود قرار داده . بنای ارگ کرکوک علاوه بر وسیع بودنش دیوار هایی بلند با ارتفاع 130 فوت برای دفاع و امنیت بانیپال دوم یعنی پادشاه آشور بنا شد . در طول پادشاه سلوکی 72 برج دیگر در عراق ساخته شد ، شما عزیزان همانند توریست خارجی رهنمایی و پیش بینی مخارج در سفر را از ما سوال نمایید .

 

بسیاری از جوانان ، مادران و پدران این سرزمین آرزوی سفر به کربلا ، سامرا و نجف را دارند که از طریق تورهای اقتصادی با قیمت مقرون به صرفه امکان پذیر است و بسیاری نیز میخواهند به صورت هوایی به این کشور سفر نمایند که ما از طریق تلفن آماده راهنمایی شما دوست عزیز هستیم .