۱۰ تا از برترین جاذبه های چین را در ۳۰ ثانیه بخوانید

جاذبه های چین تاریخ هزار ساله غار بودای

راهنما 09100049363

چین دومین کشور بزرگ دنیا از نطر وسعت با چشم اندا طبیعی متنوع و بسیار زیبایی از جنگل ها ، کوهستان ها ، بیابان ها و آثار تاریخی بسیار است . نام پین از نام اولین ادشاهی که جاذبه های چین را متحد کرد به نام « چین شی هوانگ » گرفته شد او واحد پول ، چرخ ها ، ارابه ها را در سراسر کشور همسان کرد و دیوار بزرگ چین را از آثار ایرانیان الهام گرفت و ساخت آن را آغاز کرد .

نخستین انسانهایی که در چین است زندگی می کردند مربوط به میلیون سال پیش  که باستان شناسان  فسیل مرد پکنی مربوط به 680 تا 780 سال پیش را در غاری نزدیک پکن که می توانست آتش را بسازد را پیدا کرده اند . جاذبه های چین با 55.6 میلیون گردشگر به طور سالانه رتبه اول را در آسیا و رتبه چهارم را در جهان دارد .

 

معماری مدرن افق مرئی پودونگ :

افق مرئی پودیگ یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری است این افق مرکز تجاری و مالی بزرگ چین بوده که از معماری مدرن و بسیار پیشرفته ای برخوردار است . ساختمان ان با تمام برج ها و ساختمان هایی که دیده اید فرق دارد می توانید از بالای آن ساختمان ها و نمایی متفاوت از شهر را زیر پای خود ببینید .

یکی از بزرگ ترین آسمان خراش هاست و از دیگر آسمان خراش ها می توان برج مرواری شرقی ، مرکز تجاری جهانی شانگهای ، ساختمان  جی مائو و برج شانگهای نام برد که دیدن آنها خالی از لطف نیست . برای اطلاع از تورهای تفریحی یا تجاری چین به صورت گروهی یا انفرادی میتوانید با شماره تلفن راهنما تماس گرفته و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید .

 

تاریخ 1000 ساله پرستش چین غار موگای  :

اگر بخواهم شما را به 1000 سال قبل چین ببرم حتما آنجا غار موگای در جنوب شرقی مرکز دان هوانگ است . جالب است بدانید که مردم گذشته ی چین چه چیز را میپرستیدند و چه عقایدی داشتند . این غار یک غار معمولی نیست بلکه با مساحت 25 کیلومتر و شامل 492 پرستشگاه است که دارای نمونه های متنوع از هنر بودایی است .

این غار در سال 366 بعد از میلاد زیارتگاه بودایی و محلی برای ذخیره متون مقدس به شمار می رفت . جالب است بدانید هنر در چین از این مکان آغاز شد . از دیگر معابد باستانی و صخره ای در چین می توان یونگانگ گروتوز ، لانگ من گروتوز ، غار موگای نام برد . تور چین تفریحی خانوادگی به صورت ویژه در همه فصول سال برگزار می گردد که با شماره گیری تلفن راهنما در بالای همین صفحه میتوانید از آنها مطلع شوید و از زیباترین آثار تاریخی تفریحی توریستی گردشگری برخوردار گردید ..

مجسمه شگفت انگیز بودای غول پیکر لشان :

 

 بودای غول پیکر لشان همانطور که از اسمش پیداست مجسمه ی بودای غول پیکر از بودا در غرب چین که از صخره ای در سیچوان  را تراشیده  شده این مجسمه شگفت انگیز در دل صخره ای نارنجی رنگ و در دل طبیعت نمایی بسیار زیبا  دارد و بزرگی آن شما را حیرت زده می کند . این مجسمه حاصل زحمت 90 سال هزاران کارگر و مجسمه ساز در طی سال های 713 تا 803 بوده است .

این مجسمه غول پیکر با 71 متر ارتفاع و 233 فوت که مجسمه بودا در حال استراحت است هر یک از انگشتان آن 3 متر می باشد . سرزمین کهن ، پهناور و تاریخی چین برای همه توریستان از اقسا نقاط دنیا دیدنی و جذاب است ، شما میتوانید با شماره گیری تلفن این مجموعه از تورهای لحظه آخری با قیمت بسیار مناسب مطلع شوید و در صورت پسند آن را تلفنی رزرو نمایید .