حقایق جالب در مورد ترکیه مسلمان مسیحی کلیمی

حقایق جالب ترکیه مسلمان مسیحی کلیمی

راهنما 09100049363

ترکیه کشوری است سکولار که دین از سیاست جدا است . در ترکیه 98 درصد مردم مسلمان و 2 در صد آن مسیحی و کلیمی هستند . در ادارات و دانشگاه های ترکیه زنان حق پوشیدن روسری و این چنین پوشش هایی را نداشتند اما اکنون این اجازه را دارند ، پرچم ترکیه دارای ماه و ستاره است که طرح آن به عنوان نماد اسلام شناخته شده است . حالا با حقایق جالب ترکیه بیشتر آشنا شوید .

 

ترکیه پلی بسیار مهم برای تجارت

  ترکیه خط فاصل بین دو قاره آسیا  و اروپا توسط تنگه های استانبول و چاناک کاله ، به دلیل موقعیت جغرافیایی اش است . این ارتباط از طریق سه پل در استانبول ایجاد می شود . طوری که کد های شهری آنها نیز بسیار نیز نزدیک هم بوده به این صورت که کد ترکیه 216 و اروپا 212 است . بلیط هواپیما ، رزرو هتل و اعزام تور لیدر ماهر ، همه و همه در پکیج تورهای تخصصی گردشگری با تماس تلفنی مطلع شوید .

ترکیه کشوری با رشد اقتصادی بالا

ترکیه با 80 میلیون جمعیتش از هر 19 نفر یک نفر در استانبول زندگی می کند ، طوری که استانبول یکی از پر جمعیت ترین شهر های جهان با 15 میلیون نفر است . آثار تاریخی دوره ی عثمانی و بیزانس را با قدمت 3000 ساله که یکی از مناطق مهم تاریخی جهان به شمار می رود را می توانید ببینید . برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید .

 

استانبول علاوه بر زیبایی های تاریخی ، طبیعی و جاذبه های دیگر گردشگری اش به عنوان قلب ترکیه در زمینه های تحصیلی ، سرمایه گذاری ، فرهنگ، ورزش ، هنر و رسانه می باشد . بنا به درخواست بیشمار شما عزیزان ، شماره تلفنی برای مشاوره رایگان در زمینه خدمات توریستی روی سایت قرار گرفته که میتوانید برای اطلاعات جامع تر با آن تماس بگیرید .

 

ترکیه درای آب و هوایی که متعجبتان می کند

ترکیه بیش  از 7000 کیلیومتر خط ساحلی از سه جهت با دریاهای مرمره ، دریای سیاه ، اژه و مدیترانه  است که خود آب و هوای بسیار مطلوبی ایجاد می کند همچنین شما می توانید فصل تابستان و زمستان را در داخل و شرق ترکیه را همزمان ببیند به این صورت که اگر شما لب ساحل در حال آفتاب گرفتن باشید دوست شما در نقطه ای دیگر در پیست اسکی از اسکی لذت می برد که این پیست در ار جی اس بوده و با استاندارد های جهانی به ثبت رسیده .

ترکیه کشوری که روزانه دو برابر کل جمعیتش مسافر دارد

همانطور که گفتم استانبول 15 میلیون و جمعیت ترکیه 80 میلیون است اما فرودگاه استانبول خود نیز کشوری بزرگ تر است به طوری که در هر روز 150 میلیون مسافر را جابه جا می کند بی شک بزرگترین فرودگاه جهان است که فرودگاه استانبول در سال 2018 در تاریخ 29 اکتبر و مصادف با سالروز تاسیس فرودگاه جمهوری ترکیه  به عنوان سومین فرودگاه  بزرگ جهان شناخته شد و این امر نشان دهنده ی با اهمیت در حوزه حمل و نقل می باشد .

 

کشوری که شما را به دوره پیش از تاریخ می برد

ترکیه از میان  17 آثار تاریخی که به ثبت رسیده ، هنوز آثار پر بیننده ی دیگری دارد که همواره مورد توجه گردشگران و توریستان قرار گرفته که به ثبت جهانی یونسکو نرسیده است . از آثار به ثبت رسیده می توان از کوه نمرود ، شهر باستانی افس ، کاپادوکیا  و آثار به ثبت نرسیده پر بازدید آناتولی را نام برد آناتولی که همیشه میزبان دوره های مختلف از زمان پیش از تاریخ بوده است .

مفتخرین بیش از سه دهه فعالیت در زمینه خدمات توریستی گردشگری و برگزاری تعداد بیشماری تورهای متنوع تجاری و تفریحی در سراسر دنیا ، در سالهای اخیر وسعت فعالیت را در این رابطه افزایش داده و با مدیریت کلان تخصصی ، پذیرای شما عزیزان برای ارائه خدمات هستیم . لطفا یا کارشناسان خوش برخوردمان به صورت تلفنی مکالمه نمایید .