خاطره انگیزترین جاذبه های گردشگری عمان

جاذبه توریستی کشور عمان اینترنتی تهران

راهنما 09100049363

عمان شهری است با جاذبه های متفاوت و سنتی متفاوت . جایی است که هر کس به این شهر سفر کرده با کلی عکس و خاطره های خوب برگشته . عمان کشوری است در همسایگی عربستان صعودی ، امارات تحده عربی و یمن که درآمدش را از طریق ماهیگیری ، کشاورزی و نفت بدست می آورد . این کشور بسیار زیبا بوده که خلاصه ای از جاذبه های گردشگری عمان را در این مقاله آورده ام .

 

در این شهر از جاذبه های گردشگری عمان احساس پادشاهی کنید

مسقط پایتخت عمان جایی است که با ورود به این شهر به یاد قصه های عاشقنه شاه و ملکه می افتید . وقتی در این شهر قدم می گذارید احساس پادشاهی را درون خود احساس می کنید زیرا که این شهر پر برج و قصرهایی بسیار زیبا با بازارهای پر زرق و برق و موزه های اصیل است . کاخ با شکوه سلطنتی قصر العلم که فقط می توانید نمای بیرونی آن را تماشا کنید .

برای محافظت از کاخ دو برج را در اطرافش به نام های آل جلیلی و آل میرانی می بینید که ر حال حاظر تبدیل به موزه شده و بتدید از آن برای عموم آزاد است . یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های مسقط که با ورود به آن حسابی متحیر می شوید مسجد سلطان قابوس با دیوارهایی از جنس مرمر را میبینید که دومین فرش بزرگ ایرانی با لوسترهای کریستالی زیبایی فوق العاده ای به آن بخشیده .

 

شهری با قلعه شگفت انگیز در عمان :

نزوی نیز در گذشته در قرن شش و هفت پایتخت عمان بوده به راستی که یکی از زیبا ترین شهرهای عمان برای سفر با تور گروهی عمان است . در این شهر قلعه ی بزرگی است که در قرن نهم ساخته شده و برج استوانه ای قلعه و شیوه های دفاعی آن بسیار مورد توجه مردم بازدیدکنندگان و گردشگران قرار گرفته است .

تله های عسل و پنجره های عجیب تیراندازی به دشمن این قلعه بسیار متفاوت و جالب است و اما این قلعه اکنون تبدلیل به موزه شده است . پیشنهاد می کنم ، بازدید از دو بازار در شهر زیبای نزوی به نام بازار سوک و بازار عجیب بز غافل نشوید این بازار فقط دو بار در هفته باز است .

 

تجربه ی زندگی اصیل و سنتی در این جاذبه گردشگری عمان :

رمال آل وهبیه جایی است در مرکز عمان که می توانید با زندگی اصیل و سنتی مردم عمان و زندگی عشایری آشنا شوید و در آنجا این نوع سبک زندگی را تجربه کنید . عموما تورهای گردشگری عمان از شهرستان ابرا دروازه ورود به رمال آل وهبیه آغاز می شود .

 

یک خاطره ی به یاد ماندنی در طبیعت بکر و هیجان انگیز عمان :

فلات مسندم یا همان شبه جزیره مسندم که در شمالی ترین نقطه عمان قرار دارد . این شبه جزیره خالی از سکونت بوده و جمعیت آن پرامنده می باشد ولی دارای طبیعتی بسیار زیبا و سفرهای دریایی لذت بخش و متفاوتی است بیشترین خاطرات هیجان انگیزی که در این شبه جزیره خواهید داشت از تماشای بازی دلفین ها ، قایق سواری در قایق های سنتی عمان و غواصی در دریا آن است . طبیعت و دریای آن شما را عاشق این بخش از عمان خواهد کرد .

 

یک شب را در اینجا بگذرانید

همه ی انسان ها از تولد بسیار خوشحال می شوند چه بسا که دیدن تولد لاک پشت های تازه از تخم درآمده و نوزاد آنها باشد . در راس الجنز که شرقی ترین جاذبه عمان می باشد از لاکپشت های اقیانوس هند محافظت می کنند. این منطقه به مسقط نزدیک می باشد که اکثر گردشگران با خوابیدن در این منطقه زمان را برای بازدید از مناطق دیگر و لذت بردن از این لاک پشت ها می خرند .

 

برای اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری در عمان میتوانید به سادگی با شماره تلفن راهنمای سایت تماس بگیرید . همچنین تورهای تجاری ، تفریحی و گردشگری برای کشور عمان برگزار می گردد که با تماس تلفنی می توانید از آنها مطلع شوید .