آلانیا ترکیه بدانید و لذت ببرید سواحل مدیترانه رشته کوه توروس

سفر آنلانیا ترکیه ساحل مدیترانه کوه توروس

راهنما 09100049363

آلانیا یکی از شهر های پر بازدید و مورد علاقه گردشگران با آب و هوای مدیترانه ای که از جنوب با دریای مدیترانه ، از شمال رشته های توروس و از شرق با قاضی پاشا منتهای می شود این شهر علاوه بر زیبایی فوق العاده اش از ساختمان های لوکس و طبیعت بکر و نور پردازی و منظره ی زیبایی از دریا دارای تاریخ و موقعیت خاصی است .

تاریخ این آلانیا ترکیه را می توانید در آثار تاریخی و طبیعت ، بنادر آن ببینید و اطلاعات جالبی درمورد آن کشف کنید . این حقایق به خصوص برای ماجراجویان و کاشفان و باستان شناسان بسیار جالب خواهد بود . همچنین هنرمندان مرمت کاری میتوانند در مورد انجام پروژه های کشور ترکیه با ما تماس بگیرند و از نحوه دریافت ویزای کار ترکیه مطلع شوند ، شما و  امنیت پرواز تان برای ما مهم هستید و مطمئن ترین پروازها را از ما بخواهید .

 

حقایق جالب درمورد آلانیا ترکیه :

  1. آلانیا تا الان به دلایل تاریخی با تعویض حاکمان چندین بار نامش تغییر یافته . در ابتدا که بخشی از سرزمین کیلیکیه و بخشی از سرزمین پافیلا و بخشی از امرپاطوری ایران بود . که بعد تحت تسلط حاکیت یونانی ها و رومی ها درآمد که به دلیل کوه های زیبایش در این دوره نام آن را کلنوروس گذاشتند پس از آن که کی قباد سلجوقی در سده 13 آمد نامش را به علائیه تغیر داد و پس از آنکه تحت تسلط عثمانی ها قرار گرفت در سال 1471 به آلانیا تغیر یافت و از آن به بعد به همین اسم باقی ماند .
  2. آلانیا از آنجا که به دریای مدیترانه ، رشته کوه های توروس منتهای می شود دارای یک موقعیت استراتژیک و دژ محکم به خصوص برای امپراتوری های مختلف سلوکی ، بطلمیوسی ، روم ، بیزانی و عثمانی بوده .
  3. برج قرمز ، کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا از جاذبه های دیدنی و تاریخی آنتالیا ترکیه مربوز به دورهن کیقباد است . جالب است بدانید آلانیا در دوران کی قباد از اهمیت سیاسی بالایی برخوردار شد .
  4. بسیاری از بناها و آثار تاریخی معروف آلانیا در اطراف قلعه آلانیا قرار دارند . قلعه آلانیا پیش از حکمرانی کی قباد یعنی در زمان حکمرانی سلجوقیان رم وجود داشته اما توسط کی قباد تسخیر می شود و نام این قلعه نیز به آلانیا تغییر می کند .
  5. در غرب شبه جزیره آلانیا زمانی که می خواستند بندر آلانیا را بسازند برای باز نمودن توده سنگ یک انفجار دینامیتی طراحی می کنند که در این انفجار دینامیتی غار داملاتاش کشف می شود و مردم از دهانه وارد غار می شوند و از دیدن درون غار شگفت زده شدند .
  6. دره ای در 40 کیلومتری مرکز آلانیا به نام دره تاریخی سپادره قرار دارد این دره نمونه ی بارزی از دره ی فرسایش یافته از آب و یخ و باد در طی هزاران سال است . شما می توانید گونه های کمیاب گیاهان و جانوران را در این دره ببینید و از آبشار خروشان و گوش نواز آن لذت ببرید . هوای داخل این دره بیسار مطلوب و خنک است .