اخذ ویزای شینگن و دلایل سختگیری صدور آن تصویری

راهنما 09100049363

 

چرا اخذ ویزای شینگن بسیار دشوار و سخت است  ؟

جناب آقای توفیق از کارشناسان ارشد در حوزه گردشگری و توریستی برای ما در این ویدیو توضیح میدهند که چرا برای گرفتن ویزای شینگن انقدر دردسر وجود دارد و همچنین چه کشور هایی نیاز به اخذ ویزای شینگن ندارند و به راحتی میتوان مجوز ورود به آن کشور را دریافت نمود . بعد از سلام کردن و توضیح سوال مورد نظرم منتظر شدم تا اطلاعات تخصصی ایشان را بشنوم .

 

ببین ما کلا تو دنیا به غیر از چند تا کشور محدود مثل مالزی ، ترکیه ، مالدیو که نیاز به ویزا نداره و نهایتا همونجا یه مبلغی پرداخت میشه و وارد میشید ، اما عموم کشور ها نیاز به ورود ویزا هست برای رفتن ، بر اساس شرایط اون کشور ویزا ها یا راحت تره گرفتنشون یا سخت تر ، یه سری مدارک نیاز دارن مثل دبی  . که فقط با یک عکس و پاسپورت همینجا صادر میشه و یا مثل روسیه که با داشتن یک قطعه عکس و پاسپورت صادر میشه سریع

یا حالا کشور خاص مثل کشورهایی که عضو اتحادیه شینگن هستند ، یه سری مراحل کاری خودشونو دارن برای صدور این مجوز ، مدارک خاصی میخوان ، وقت گرفته میشه  ، میرن برای انگشت نگاری ، مدارک بررسی میشه درصورت صلاحیت داشتن اون شخص میتونن ویزا رو براشون صادر کنن و اون کشور برنو برگردن ، مثل استرالیا یا کانادا .

 

علت اینکه این اختلاف ویزا ها به خاطر سختی و آسونیشه ، به خاطر اینه که یه سری کشور ها مسافرا میرن و برنمیگردن ، به این علت که اتحادیه شینگن ویزا رو سخت براش صادر میکنه که تا وقتی براش ثابت بشه که شخص و مسافری که داره میره قصد توریست بودن داره و فقط گشت و گذار داره میره و برمیگرده ، همه این مراحل به خاطر اینکه میخواد به این اثبات برسه که اون مسافر حتما برمیگرده .

به همین دلیل مدارک و شرایط خیلی سختی رو میخواد ، چون مسافر خیلی راحت میتونه بره بمونه پناهنده بشه و برنگرده و خب قطعا یه سری تبعات برای اون سفارتی داره که این ویزا رو صادر کرده . یه سری کشور ها ویزاهاشون مدارکش سخته ولی میدن ، مثلا چین ویزا رو صادر میکنه اما مدارکی که میخواد شامل حساب بانکی بالا میخواد حدود ۴۵ میلیون تومان برای هر نفر ، شناسنامه میخواد کپی میخواد ، اینا رو میخواد ولی بالاخره میدن .

 

یه سری ویزا ها مثل کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستن ، مثل بلغارستان ، روسیه ، این ها هم شرایط خودشونو دارن و به اون سختی نیست . شما برای دریافت اطلاعات بیشتر کافیست با شماره تلفن راهنما تماس گرفته و درخواست مشاوره رایگان نمایید .