با انواع کلاس پرواز هواپیماها و تفاوت آنها بیشتر آشنا شوید

فرست کلاس اکونومی بیزنس کلاس پرواز

راهنما 09100049363

درجه بندی صندلی و امکانات رفاهی هواپیما را کلاس پروازی آن مشخص می کند و مسافران بهه راحتی از این طریق می توانند متناسب با سفر و نیاز خود کلاس پروازی را تعیین کنند . اکثرا افراد برای سفر های خارجی و طولانی مدت از فرست کلاس های با امکانات رفاهی بهتر استفاده می کنند . اکثر افرادی که از این انواع کلاس پروازی استفاده می کنند تجار ، سلبریتس ها ، افراد لوکس ، اساتید و افرادی که زمان طولانی را در هواپیما می گذرانند .

 

درجه بندی کلاس های پرواز :

انواع کلاس پروازی به سه دسته فرست کلاس ، بیزنس کلاس و اکونومی تقسیم می شود و این دسته بندی درجه ی امکانات رفاهی آنها است . گروه فرست در درجه ی لوکس قرار دارد که حتی سالن فرودگاه آنها از دیگر پرواز ها متفاوت و مجزا است ، بیزنس کلاس یا درجه تجاری در درجه متوسط و سپس اکونومی یا اقتصادی است .

 

تفاوت انواع کلاس های پروازی در چیست ؟

تفاوت انواع کلاس های پروازی در امکانات آن است . امکانات رفاهی انواع کلاس پرواز در نوع صندلی ، فاصله ی صندلی عقب و جلو ، تخت شو بودن و پهنای صندلی ، امکانات تلوزیون ، کامپیوتر و امکانات تفریحی و بازی ، موزیک ، سرویس بهداشتی ، تفکیک صندلی ها ، کیفیت غذاها و نوشیدنی ، و امکانات دیگر مانند پتو ، خمیردندان ، ماسک چشم و هدفون است .

 

فرست کلاس با اتاق مجزا :

این بخش که در دسته ی لوکس و درجه اول انواع کلاس پروازها قرار می گیرد صندلی های آن محدود است و بسیار کم است که تعداد صندلی های فرست کلاس بیش تر از 20 عدد شود . کابین این بخش در هواپیماهای ملخ دارد به دلیل آرامش بیشتر و سکوت در پشت هواپیما قرار می گیرد . در این نوع دسته پرواز صندلی ها دارای حریم خصوصی بیشتر هستند و حتی به هر کدام اتاق مجزایی تعلق می گیرد و مانند اتاق های هتل پنج ستاره می باشد .

 

این نوع دسته نه تنها حریم اتاق های آن بیشتر است بلکه برای هر شخص سرویس بهداشتی مجزا و اختصاصی دارای خمیر دندان و هوله است . اتاق این هتل پنج ستاره در هواپیما دارای سیستم صوتی و تصویری کامل شامل یک نمایشگر بزرگ تلوزیون با برنامه ی سرگرم کننده و بازی های تعاملی، کامپیوتر لمسی ، هدفون وجود دارد .

تخت ها پهن و برای افراد بلند قد تا 2 متر و نیز طراحی شده ، غدا ها و نوشیدنی ها در بهترین کیفیت سرو می شود و پرواز گروه اول با اتاق مجزا گران ترین نوع پرواز است . برای سفارش بلیت فرست کلاس یا بیزنس کلاس کافیست با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید تا مشاوران و کارشناسان متخصص ما در کمترین زمان ممکن بدون معطلی و به صورت تلفنی کار شما را راه بیاندازند .

 

فرست کلاس دارای حریم شخصی :

در برخی از پروازهای فرست کلاس اتاق های مجزا وجود ندارد به جای آن صندلی های تختشو و پهن که حریم خصوصی شما را نیز رعایت کردند وجود دارد به این صورت است که در هر ردیف به صورت ریلی یک صندلی با تمام امکانات صوتی و تصویری ، بازی و فیلم ، هدفون وجود دارد که مانیتور آن در پشت صندلی جلوتر قرار داده شده که در مقالات بعدی ما کلاس پرواز تجاری و اکونومی را خواهید خواند .