مقایسه پرواز چارتر با سیستمی استاندارد مزایا و معایب

مقایسه پرواز چارتر با سیستمی استاندارد

راهنما 09100049363

وقتی به دفتر هواپیمایی مراجعه می کنید و یا سایت های خرید آنلاین پروزا وارد می شوید متوجه خواهید شد که در برخی پرواز ها نوشته شده فرصت کلاس ، بیزینس کلاس ، سیستمی و چارتری . اما تفاوت این ها در چیست ؟ فرصت کلاس و بیزنس کلاس از پروازهای لوکس و تجاری است اما من در این جا می خواهم معایب و مزایای پروازهای سیستمی که به آن پرواز برنامه ریزی شده هم می گویند با پرواز چارتر را مقایسه کنم .

همانطور که گفتم پرواز سیستمی پرواز برنامه ریزی شده است یعنی از چند ماه جلوتر می توانید قیمت ها را مشاهده کنید و از ساعت و روز آنها مطلع شوید که این مساله مزایا و معایبی دارد . در صورتی که برای خرید از ما چه انواع بلیت و یا حتی پکیج تور به همراه لیدر حرفه ای و هر خدمات توریستی دیگر مانند نرخ روز ارز و قیمت دلار میتوانید با شماره تلفن ما تماس بگیرید .

 

معایب پرواز سیستمی در مقایسه با پرواز چارتری :

از معایب پرواز سیستمی محدودیت تعداد پرواز سیستمی است . برای تعداد هواپیما ها از قبل برنامه ریزی شده و تعداد آن محدود است اگر نتوانید برای سفرتان از قبل برنامه ریزی کنید ممکن است پرواز تمام شود به خصوص در زمان تعطیلات ، تابستان و عید که تعداد مسافران بیشتر است و همچنین شرکت ها و سازمان هایی که از قبل برنامه ریزی دارند و بلیط پرواز سیستمی را تهیه می کنند . و آنچه مشکل را بزرگتر می کند امکان لغو و رزرو مجدد و چند باره برای سازمان ها و ارگان ها است و برنامه ریزی قبلی آنها است .

از معایب دیگر پرواز سیستمی بالا بودن قیمت آن است که توسط سازمان هواپیمایی کشور تعیین می شود اما سازمان هواپیمایی کشور این امکان را برای هواپیمایی ها قرار داده تا در قیمت با توجه به شرکت و ایرلاین تفاوت داشته باشند

 

مزیت های پرواز سیستمی چیست ؟

 • مزیت آن برنامه ریزی سفر از ماه های قبل است که هر چه بلیط را زود تر تهیه کنید ارزان تر است . قیمت هر چه به روز بلیط نزدیک تر و یا به پیک سفر نزدیک تر می شود گران تر می شود . اگر از دسته افرادی باشید که از قبل کارهای خود را با برنامه انجام می دهند اینجا سود بیشتری خواهید کرد و سفری ارزان تر داشته باشید .
  • از مزیت های دیگر پرواز سیستمی :

   •  نیم بها بودن قیمت برای کودکان 2 تا 12 سال است .
   •  تنوع بالای پرواز های سیستمی .
   •  امکان کنسل کردن بلیط با جریمه معلوم است .

و اما ..

 

پرواز چارتری چیست و چه معایب و مزایایی دارد ؟

تصوری که بسیاری از مردم از بلیط و پرواز چارتر دارند ارزان بودن و لحظه آخری آن است . اما بلیط چارتری تنها به این موارد ختم نمی شود . همانطور که گفتم پروازهای سیستمی دارای محدودیت پرواز هستند و امکان تمام شدن پرواز زیاد است ، در اینجا پرواز چارتری به دادمان می رسد اما نه ارزان بلکه با همان قیمت بلیط سیستمی عرضه می شود .

بلیت چارتری در صورتی لحظه آخری و بسیار ارزان و حتی ارزان تر از بلیط اتوبوس و قطار است که شرکت هواپیما نتواند ظرفیت هواپیما را تکمیل کند و پرواز ها خالی بمانند ، برای اینکه هواپیما خالی پرواز نکنند قیمت پرواز ها را ارزان می کنند تا مسافر جذب شود و هیچ کسی در این رابطه نمی تواند برنامه ریزی کند مگر از پیش آمادگی سفر را داشته باشید و مرتب قیمت پروازهای چارتری را چک کنید یا شانسا زمان سفر شما با بلیط چارتری ارزان قیمت و لحظه آخری مطابقت پیدا کند .

 

نکات مهم از معایب بلیط چارتری :

این نکته را بدانید بلیط های چارتری تنوع پروازهایش نسبت به پرواز های سیستمی کمتر بوده و قیمت برای کودک نیز همانند بزرگسال حساب می شود و به دلیل لحظه آخری بودن آن امکان کنسلی وجود ندارد . لذا برای اطلاع و استعلام آخرین پرواز های چارتری موجود میتوانید به شماره تلفن راهنما تماس گرفته و درخواست کنید .

سفر روح آدمی را تازه و انرژی های جدیدی را در بدن به وجود می آورد که شما را خلاق تر ، باهوش تر ، شاداب تر و با اعتماد به نفس تر خواهد کرد . برای داشتن یک زندگی با آرامش ، برنامه ریزی قبلی و هر ساله را به شما پیشنهاد می دهم و امیدوارم لحظات خوبی را داشته باشید .