گردشگران و توریستان به ۳ روستا در ایران سفر کنید

مناسب توریست خارجی یوزپلنگ ایرانی روستا

راهنما 09100049363

گردشگران خارجی ای که به ایران سفر می کنند به دنبال هتل لوکس و مرکز خرید های آنچنانی نیستند بلکه بسیار به طبیعت ، ارتباط با افراد بومی ، دیدن مکان های خارجی و لمس نوع دیگری از زندگی لذت می برند . که در این بخش 3 تا از پر بازدید ترین روستاها توسط گردشگران اروپایی و آمریکایی را در این مقاله آورده ام امیدوارم شما هم سفر کنید و از آنها لذت ببرید .

 

قلعه بالا و همنشینی با یوز و زاغ

 

این روستا در شاهرود در مسیر تهران تا مشهد و فاصله بین شهر میامی به سمت بیارجمند است . قلعه بالا یکی از مهیج ترین مکان ها در مسیر تهران تا مشهد است . روستای قلعه بالا سراسر پوشیده از سنگ فرش و به صورت پلکانی است . کمتر کسی می داند که زیستگاه یوز ایرانی در دشت خاتون است . گردشگران با رفتن به این روستا یکی از مهیج ترین سفرهای خود را تجربه می کنند که می توانند به راحتی محل زندگی و زیست یوزهای ایرانی و گرخرها را تماشا کرد مردم روستای قلعه بالا مردمانی خونگرم اند که یک روز خوش و خاطره انگیز را برای گردشگران آنجا بجا می گذارند ، ضمنا سایر امور توریستی را نیز به ما بسپارید ویزای تجاری کانادا ویزای دانشجویی استرالیا یا حتی آزمون مجدد ریجکت ویزای شینگن ..

 

روستای خاطره انگیز پیر بالا

پیربالا یک روستای متفاوت ، مهیج و در عین حال آرمش بخش و فوق العاده زیباست که امکان ندارد به این روستا سفر کنید و خاطرات آن را تا سالها در یادتان باقی نماند به همین دلیل این روستا یکی از روستاهای مورد علاقه گردشگران و توریستان خارجی است . روستای پیر بالا واقع در آذربایجان شرقی است که از سه راه مرند 20 کیلومتر به از چپ به سمت جنوب بیایید در مسیر از روستاهای اتاق ، محمود آباد و عیش آباد را می بینید و در نهایت به پیر بالا می رسیم .

 روستای ببر بالا توریست خارجی یوزپلنگ ایران

این روستا دارای دیدنی های بسیاری است که قبرستان روستای پیربالا که « شیخ پیربابا بی برالدین » در آن به خاک سپرده شده و خانه های قدیمی و مسجد تاریخی ، بافت پردار ، درخت و باغ های روستایی آن توجه گردشگران را به خود جلب کرده است که بخش مهیج آن عبور با پای پیاده از رودخانه و دره ها برای رسیدن به آبشار زیبا و معروف آن است . روستای پیر بالا یکی از پربازدید ترین روستاها توسط گردشگران خارجی است .

 

هیچ وقت چشمه های آبگرم این روستا را از دست ندهید .

اگر به ایران بروید و از چشمه های آب گرم و غروب زیبای آن لذت نبرید ، یعنی بزرگترین بخش از سفرتان را از دست داده اید . روستای آب گرم دارای بهترین چشمه های درمانی آبگرم که برای درمان بیماری های پوستی ، عضلانی و بیماری های قلب و عروق از سراسر جهان به این روستا سفر می کنند این روستا هزارو هفتاد و نه متر بالاترر از سطح دریا قرار دارد این امر باعث شده که تا آخرین لحظه از غروب دل انگیز خورشید لذت ببرید .

 

برای رسیدن به این روستا ، شن های روان این بیابان برای گرفتن عکس های زیبا و غلط زدن از روی تپه های شنی گرم که بدن را ماساژ می دهد بسیار مورد علاقه گردشگران قرار گرفته . این روستا در اصفهان واقع در 30 کیلومتری شهرستان خور و بیابانک است .