موزه برداران امیدوار تصاویر و سفرنامه جهانگردان ایرانی

موزه برادران امیدوار سفرنامه جهانگرد ایرانی

راهنما 09100049363

اگر زندگی براتون سخت شده و هیچ انرژی و انگیزه ای برای زندگی ندارید و دیگه زندگی براتون جذابیت نداره و به روزمرگی می گذرونید و بابت اتفاقات پیش آمده ذهن و تمرکزتان بهم ریخته و فشار زندگی بسیار زیاد شده که انقدر شروع و انجام کار براتون طاقت فرسا و در نهایت باعث عقب افتادن کارهایتان شده و دیگر هیچ چیزی بهتون انرژی نمیده، پیشنهاد می کنم به موزه برادران امیدوار بروید، موزه دو برادری که همگان را متحول کرده است.

 

برادران امیدوار چه کسانی هستند؟

 

برادران امیدوار به نام های عبدالله متولد سال ۱۳۰۸ و عیسی متولد سال ۱۳۱۱ هستند.  این دو برادر معنای واقعی امید و زندگی هستند. بسیاری از افراد دوست دارند دور دنیارا بگردند و شاید همیشه در رویاهایمان می گفتیم ای کاش می توانستیم دور دنیا را دور بزنیم و از فرهنگ و آداب و رسوم آنها اطلاعات کسب کنیم و غذاهایشان را تست و در بین مردمانشان باشیم و با آنها ارتباط برقرار کنیم، اما همیشه یه مانعی برای انجام این کار وجود داشته و ما همچنان در ای کاش های خود مانده ایم و رویاهای خود را به فراموشی سپرده ایم.

اما برادران امیدوار ثابت کرده اند هیچ چیز نمی تواند مانع انسان شود و این خود انسان است که تصمیم می گیرد چگونه زندگی کرده و از زندگی اش بدون حسرت های به جا مانده لذت ببرد. آنها ثابت کردند که انسان نیاز به هیچ چیز جز توانایی خود ندارد. این دو برادر با سفر به 99 کشور در طی 10 سال نشان می دهند که یک انسان چقدر می تواند توانمند باشد. عیسی و عبدالله دو برادری که به کوهنوردی و گردشگری بسیار علاقه داشته اند تصمیم به جهانگردی می گیرند، باور نکردنی است که آنها 7 سال اول سفر را با دو دستگاه موتورسیکلت ماچلس ۵۰۰ سی‌سی که پدرشان به آنها هدیه داده بود گذرانده اند و سفر را از کشور افغانستان، پاکستان و هند شروع کردند و بعد از 7 سال  مرحله دوم سفرشان را آغاز کردند و با اروپا  آن را به پایان رسانده و وارد ایران شدند.

 

دور دنیا با 90 دلار :

جالب است بدانید این دو برادر سفر خود را تنها با 90 دلار شروع کردند. در این سفر فراز و نشیب های بسیاری وجود داشت که از جمله این فراز و نشیب ها میتوان به گیر کردن در بیابان و شن زار، عبور از اقیانوس، سرمای طاقت فرسای قطب، کسب درآمد، جمع آوری غذا، ندانستن زبان های مختلف و برقراری با انسان ها و درنهایت به زندگی در غار با غارنشینانی که بعد از 2500 سال همچنان همانطور زندگی می کردند اشاره کرد.

تمامی این مشکلات و راه های حل این مشکلات با عکس های امضا شده و زیر نویس شده و همچنین لوازمی که از قاره ها و نقاط مختلف کشورهای جهان آورده شده و همینطور ابزارهایی که از غار نشینان هدیه گرفتند به همراه سفرنامه این دو برادر در موزه به نمایش گذاشته شده است.

این موزه  به شما نشان می دهد که چگونه می توان از مرز ها و محدودیت هایی که برای خود ساختیم رهایی یابیم و نهایت استفاده را از زندگی داشته باشیم.

اولین جهانگردان ایرانی :

 عیسی و عبدالله  امیدوار اولین جهانگردان ایرانی بودند و همچنین عبدالله امیدوار اولین مسافر آسیایی قطب شمال و جنوب بوده است.

آنها به هر کشوری که سفر می کردند هدیه و تقدیر نامه و دست نوشته از وزیر و رئیس جمهور آن کشور دریافت می کردند که تمامی آن ها در موزه قابل مشاهده بوده که آدمیان را  از این همه افتخار و تلاش و کوشش به وجد می آورد، برای اطلاع از تورهای بازدید آثار باستانشناسی ، تفریحی و توریستی با همکاران ما روی سایت تماس بگیرید .

 

موزه برادران امیدوار کجاست ؟

موزه برادران امیدوار، در بخش شمال غربی مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد واقع شده و بنای آن متعلق به دوره قاجار می باشد