چرا موزه حیات وحش هفت چنار؟ بازدید توریستی

موزه حیات وحش هفت چنار بازدید توریستی

راهنما 09100049363

همه ی ما عاشق طبیعت و صدای دلنواز پرندگان هستیم . طوری که بسیاری انجمن و همایش ها برای حفاظت از محیط زیست و جانوران بر پا شده اند . این عشق به طبیعت و جانوران در همه ی ما وجود دارد . گاهی برای دیدن جانوران مختلف به جنگل رفته تا آنها را در محیط زیست خودشان تماشا کنیم و نوع زندگی آنها را مورد مطالعه قرار می دهیم . اما موجودات بسیار ریز را نمی توانیم به راحتی پیدا کرده و حتی برخی از حیوانات بسیار کمیاب بوده و به راحتی یافت نمی شوند . با این وجود از تماشای مخلوقات خداوند بی بهره می مانیم . اما باغ موزه  این حیات وحش این مسائله را بر طرف کرده است.

 

معرفی موزه حیات وحش هفت چنار :

این موزه حیات وحش به مساحت 7693 متر مربع در یکی از محله های قدیمی تهران به نام بریانک در خیابان قزوین قرار دارد . نام این موزه از یک درخت قدیمی با قطر 7 متر که هفت تنه دارد گرفته شده است . که این درخت در کنار چشمه ای بوده که در حال حاظر چشمه خشک شده و آب این درخت از سقاخانه ای که در مجاورت درخت ایجاد شده تامین می شود .

آدرس : تهران، شمال میدان بریانک، ضلع شرقی خیابان دعوتی

چرا موزه حیات وحش هفت چنار؟

در این موزه با حشرات و حیوانات متنوعی آشنا شده که یا فقط آنها را در تلوزیون دیده یا اصلا آنها را ندیده اید . این موزه مجموعه ای از انواع نمونه های زنده و تاکسیدرمی شده بی مهرگان ، مهره داران ، آبزیان ، خزندگان ، پرندگان و پستانداران است . موزه دارای کارگاه آموزشی به روش علمی تاکسیدرمی پرندگان می باشد . این موزه برای دوستداران طبیعت و زمین شناسان بسیار مفید بوده و بخشی برای زمین شناسی و آثار طبیعی وجود دارد که شامل انواع سنگ ها و کانی های مختلف با منشاء آذرین ، رسوبی و دگرگونی همراه با فرمول شیمیایی هر سنگ به همراه کاربرد و معادن مربوطه آن ذکر شده است . در این بخش مجموعه ای از فسیل بی مهرگان متعلق به ادوار گذشته به چشم می خورد ، ضمنا با جستجو در سایت میتوانید باغ بهشت ، پارکهای فرحبخش ، آدرس هتل های مناسب را نیز بیابید .

 

چرا باید از این موزه بازدید کرد؟

  • دانستن اینکه هر کدام از این موجودات چگونه در فرایند زندگی به ما کمک می کنند بسیار جذاب است.
  • مقایسه رفتار انواع حیوانات ، نوع آرایش حیوانات خشک شده ، نوع زیست . مقایسه اجزای مختلف پرندگان . مقایسه ظاهری پرندگان حیوانات و پرندگان نر با ماده شما را شگفت زده و اطلاعات بسیاری به شماخواهد داد.
  • طبیعت همیشه الهام بخش بوده ، از این رو شکل ظاهری و رفتار آنها در زمینه های مختلفی هنری و غیر هنری کمک بسیاری می کند
  • وقتی وارد دنیای موجودات و حیوات می شوید آرامش خاصی دارد. تک تک این موجودات درس زندگی برای ما انسان ها هستند . وقتی از رفتار انها اطلاعات کسب کنید و وارد دنیای حیوانات شوید عاشقشان شده و تمام مستندها را دنبال خواهید کرد.
  • هر کدام از این حیوانات برای انسانها مفید بوده و به چرخه طبیعت کمک می کنند . همان سوسک که اکثرمان با دیدنش چندشمان می شود سم موجود در هوا را گرفته و به سلامتی هوا کمک به سزایی می کند.

ورودی موزه حیات وحش هفت چنار 2000 تومان می باشد .