میدان نقش جهان و دو جاذبه معروف درونش توریستی اقامتی

میدان نقش جهان اسفهان توریستی اقامتی

راهنما 09100049363

میدان نقش جهان در قرن یازده میلادی بزرگترین میدان جهان که در سال 1313 به ثبت آثار ملی رسیده و به عنوان یکی از اولین میراث به ثبت رسیده یونسکو بوده که نقش آن از ارتفاعات آسمان ، هنگامی که در هواپیما در اوج آسمان ها هستید به وضوح دیده می شود .

میدانی سرسبز که صدای آب فوارههای آبی در وسط میدان گوش نوازی کرده و بوی طبیعت و تازگی در بین این فضای زیبا هوش از سرتان می برد. نور پردازی میدان و ساختمان های قدیمی مستحکم اطرافش آرامشی در میدان ایجاد کرده که با قدم زدن و پیک نیک خانوادگی می توان از آن بهره برد همینطور کالسکه سواری در میدان و تماشا میدان و آثار تاریخی و صدای پای اسب حس آن دوران را تداعی می کند .

 

میدان نقش جهان همانطور آنقدر بزرگ است که فعالیت های ورزشی و تفریحی از جمله بازی های چوگان در این میدان برگزار می شود. این میدان فقط یک میدان ساده نیست بلکه بخش اصلی اصفهان را در برگرفته و دور تا دورش بازار قیصریه ، عمارت عالی قاپو ، مسجد شاه ، مسجد شیخ لطف الله و بازارهای قدیمی و دیدنی دیگر زمان صفویه است که از دیگر مزایای این میدان بوده .

بازارهایی که مرغوب ترین صنایع دستی را در آنجا می توان خریداری کرد . این میدان دارای برتری تاریخی نسبت به میدان کنکورد پاریس دارد . از هر زاویه میدان عکس بگیرید تصویری متفاوت می دهد . در اینجا 2 تا از جاذبه های اطراف میدان را خواهید خواند .

آدرس: ایران ، اصفهان ، میدان نقش جهان

 

عمارت عالی قاپو :

عمارت عالی قاپو ، عمارتی باشکوه با 6 طبقه و 48 متر ارتفاع با راه پله های مارپیچ و نمای آجر سفال و طرح های رنگی که طبقه آخر آن جذاب ترین بخش این عمارت است. طبقه آخر نقش سازه های مختلف موسیقی و مینیاتورها اثر هنرمند معروف عصر صفوی ، رضا عباسی است که به اتاق موسیقی یا اتاق صوت شهرت دارد . این عمارت باشکوه در ضلع غربی میدان نقش جهان قرار دارد که ورودی آن فقط 3000 هزار تومان همه روزه از 9:00 صبح تا 17:00 بعد از ظهر می باشد .

 

سر در قیصریه :

سر در قیصریه در ورودی اصلی بازار اصفهان قرار دارد ، این سازه از دوران صفوی با ساختمانی آجر سفال که نقش های آن به قلم رضا عباسی است که بالای این نقش ها ساعت پرتقالی ها دیده می شود . این بنا 3 طبقه بوده که یک طبقه آن مربوط به نگارخانه تخریب شد . در آن روزها در نگارخانه برای اطلاع مردم از اوقات روز موسیقی نواخته میشد . دو طبقه باقی مانده مربوط به امور دفتری و بازرگانی و پایین ترین حجره ها که همچنان پا برجاست برای خرید و فروش می باشد . بازدید از این بنا رایگان است .