۱۰ نکته ای که ریجکت ویزای شینگن را غیرممکن می کند

نکات چرا ویزای شینگن ریجکت میشود تهران

راهنما 09100049363

هر شخصی که می خواهد از کشور خود خارج شود نیاز به اجازه ورود از کشور مقصد را دارد ، هر کشور قوانینی وضع کرده که 90 درصد آن مشترک و تنها در بعضی از جزئیات متفاوت می باشد . کافیست با شماره تماس ما ارتباط برقرار کنید تا مشاوره رایگان به شما داده شود . ما مطمئنیم که میتوانیم ویزای کشورهای شینگن شما را اخذ نمائیم .

سابقه فعالیت تیم اخذ ویزای ما در حدود چند بیش از سه دهه باعث شده تا همه عزیزان موفق به اخذ ویزای کشورهای شینگن بشوند ، لذا در این جا می خواهم نکاتی را بگویم که در صورت رعایت آنها امکان ریجکت ویزای شینگن شدن وجود نخواهد داشت . در ابتدا برای گرفتن ویزا شینگن  ژنیاز به پر کردن فرم درخواست ویزا و ارائه مدارک شخصی هویتی دارد که در روز مصاحبه باید با خود همراه داشته و ارائه دهید .

 

1- فرم درخواست ویزا شینگن

  • نکته مهمی که در ابتدا باعث ریجکت ویزای شنگین شود عدم دریافت فرم درخواست کشور مقصد است . قابل ذکر است هر کشور فرم درخواست برای ویزا شنگین دارند ، برای دریافت فرم باید به سفارت آن کشور رفته یا از سایت سفارت مقصد به صورت اینترنتی دریافت کنید . مثلا برای دریافت ویزای اتریش به سفارت سوئد نروید .

2- دلایل کافی برای سفر متناسب با ویزا :

پیش از سفر خود باید به طور کامل بدانید که دلیل سفرتان چیست . آیا هدف از سفر توریستی ، گردشگری ، ورزشی ، فعالیت تحقیقاتی یا کار است ؟ مثلا اگر تحقیقاتی یا تحصیلی است باید طبق چارت و برنامه ای که دریافت می کنید از دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی مربوطه به کشور خود بازگردید ، اگر هدف کاری است طبق برنامه کاری که در قرار داد با موسسه یا سازمان بازگردید . این قرار داد یا برنامه ریزی تحصیلی یا تحقیقاتی دلیلی است برای اثبات هدف شما از سفر .

 

3- دلایل کافی برای برگشت به کشور خود و تامین پول کافی برای اقامت :

هر سفری هزینه دارد و یکی از دلایلی که نشان می دهد شما به کشور خود باز خواهید گشت داشتن درآمد و پول کافی برای اقامت و گذراندن اوقات شما در کشور مورد نظر است . این مبلغ برای کشورهایی مختلف با توجه به پول و قوانین آن کشور متفاوت است . پس برای تصمیم گیری سفر به درآمد و میزان پول حساب خود توجه کنید . این موضوع بسیار مهم است زیرا با یک بار ریجکت ویزای شینگن اعتماد آنها را به خود از دست داده اید و بدست آوردن این اعتماد کمی سخت است .

4- فراهم کردن گذرنامه سالم و معتبر :

ویزای معتبر ، ویزایی است که حداقل 6 ماه اعتبار در حین سفر و دو صفحه خالی برای ویزای مختلف و ارائه گذر نامه معتبر برای افراد بیش از 10 سال دارند . همچنین این گذرنامه ها باید تمیز و واضح بوده . اگر ویزا پاره یا آب خورده باشد که اطلاعات مشخص نباشد غیر قابل قبول است و نیاز به درخواست دوباره ویزای جدید هست . در این لینک قوانین و راه حل هایی برای افراد با شرایط خاص از جمله افراد 18 سال که موظف به سربازی که در حین تحصیل بوده یا شرایطی از این جمله دارند آورده شده : http://vazifeh.police.ir/index.jsp?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=5181

5- ارائه واچر رزرو هتل معتبر یا اثبات محل اقامت :

پیش از درخواست ویزا باید به آژانس های هواپیمایی و گردشگری مراجعه کنید یا با تلفن ما در بالای همین مطلب تماس بگیرید و برای چند ماه بعد به اندازه روزهای اقامت هتل رزرو کنید با رزرو هتل از طرف آژانس واچری داده می شود که نشان دهنده تایید رزرو شما می باشد . اگر از طرف دوست یا آشنا دعوت می شوید از کشور مقصد نامه ای دریافت کنید ، در صورتی که دعوتنامه داشته باشید نیاز به رزرو هتل نیست .

 

6- مدارک معتبر شغلی ، ملکی و مالی :

  1. برای کسانی که خود صاحب کسب و کار هستند به جواز کسب و کار یا روزنامه رسمی ارائه دهند .
  2. کسانی که خود صاحب کسب و کار نیستند گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ آن شرکت داشته باشند .
  3. کسانی که برای تحصیل یا تحقیق می روند گواهی اشتغال به تحصیل بر روی سربرگ و داشتن مهر ضروری است .
  4. اگر از طرف آشنایی دعوت شده اید سند ملکی از طرف دعوت کننده باید داشته باشید در غیر این صورت دعوت شما نامعتبر محسوب می شود .
  5. مدارک مالی شامل : پرینت حساب بانکی ، پرینت موجودی حساب ، پرینت گردش سه ماه آخر ، به زبان انگلیسی و مهر شده توسط بانک مربوطه ، برای اطلاع بیشتر مانند ویزای چند بار ورود ، رزرو هتل و بلیط هواپیما ، مناطق توریستی و دیدنی میتوانید بسادگی با ما تماس بگیرید .

7- تحویل مدارک معتبر تولد و ازدواج :

گواهی تولد و ازدواج شما باید توسط مقامات رسمی ( وزارت کشور ) تایید شود و برای کودکان گواهی پدر و مادر نیز باید ارائه شود . نکته ای که ممکن است به آن توجه نکرده باشید یا فراموش کنید ارائه یک سند مذهبی است .

8- تطبیق توضیحات با مدارک :

به یاد داشته باشید که تمام صحبت های شما کاملا با مدارک همخوانی داشته باشد . مانند تطبیق موقعیت شغلی با درآمد یا اگر از طرف یکی از آشنایان خود دعوت شده اید دعوتنامه و سند ملکی همراه داشته باشید و اگر در هتل اقامت خواهید داشت با ارائه واچر هتل حرفتان را اثبات کنید و همینطور حتما زمان درخواست برای ویزا با مدت اقامت همخوانی داشته باشد و نیاز به بررسی زمان درخواست و تعیین زمان رزرو هتل است .

9- گرفتن بیمه مسافرتی هماهنگ با اعتبار ویزا :

برخی تصور می کنند بیمه اختیاری است و نیاز به دریافت بیمه متناسب با سفر ندارند . اما اینطور نیست . بیمه یکی از ملزومات اخذ ویزای شنگین است . که نوع بیمه برای هر کشور و قیمت آن متناسب با سن متفاوت است . حتی بیمه که فکرش را هم نمی کنیم باعث ریجکت ویزای شنگین شود ولی یکی از عوامل مهم است

 

10- مدارک هویتی :

3 ، قطعه عکس : با ویژگی های رنگی و زمینه سفید ، تمام رخ و دو قطعه عکس 6 در 4 جدید بدون آرایش و همخوان با ظاهر فعلیتان

کپی گذرنامه تنها از صفحات یک و دو صفحه مهر شنگین خورده ، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه از تمام صفحات .

خیلی مهم :

  • اگر شخصی در گذرنامه خود مهر حداقل دو کشور بدون ویزا مانند ترکیه و ارمنستان که سفر به آنها آسان است را نداشته باشد دلیل اصلی ریجکتی شما خواهد شد . در صورت نداشتن مهر اعتماد سفارت را برای برگشت به کشور خود از دست می دهید .
  •  تمام مدارک باید توسط دارالترجمه ، ترجمه شود حتی مدارک بانکی و شناسنامه و کارت ملی

اما در این مورد نمی توان مانع ریجکت ویزای شنگین شد :

سابقه جنایت کارانه : در صورتی که شخصی در پرونده سابقه جنایتکارانه یا جرمی داشته باشد نمی تواند ویزای شنگین را دریافت کند . برای اطلاع از استثناع های موجود که ممکن است شامل شما بوده و از آن بی اطلاع  باشید ما را دنبال کنید و یا به سادگس یا شماره تلفن راهنما تماس بگیرید تا راهنمایی رایگان به شما داده شود .