ویزای شینگن چیست؟ چقدر زمان و هزینه میبرد

ویزای شینگن تضمینی چیست اینترنتی

راهنما 09100049363

ویزای شنگین مجوزی است برای ورود به بعضی از کشورهای اروپایی متحد و هم پیمان است و مانند مجوزهای دیگر دارای مجموعه قوانین می باشد که قوانین را باید شامل شد. آن قوانین یکپارچه در راستای مسافرت و فعالیت های مرزی وضع شده که اخذ این مجوزبرای تمامی مردم خارج از این اتحادیه ( کشورهای اروپایی ) برای سفر به این کشورها ضروری است. این مجوزرا « ویزای شنگین » می گویند ، در این بین برای اطلاع از مراکز دیدنی در سرتاسر جهان و نیز ایران ، هتل چند ستاره ، موزه ،  باغ گل ، رزرو بلیط میتوانید در منوی سایت جستجو و یا با ما تماس حاصل نمایید .

 

کشورهای شامل ویزای شنگین :

 1. اتریش
 2. مجارستان
 3. سوئیس
 4. لوکزامبورگ
 5. ایسلند
 6. جمهوری چک
 7. پرتغال
 8. فنلاند
 9. اسلواکی
 10. دانمارک
 11. لاتویا
 12. اسلوونی
 13. استونی
 14. نروژ
 15. اسپانیا
 16. ایتالیا
 17. بلژیک
 18. سوئد
 19. فرانسه
 20. مالت
 21. لهستان
 22. آلمان
 23. هلند
 24. لیختنشتاین
 25. یونان
 26. لیتوانی

انواع ویزا شنگین :

ویزا با توجه به هدف شما از سفر متفاوت می باشد . ویزای شنگین شامل 3 نوع است .

 

ویزای توریستی ( ATV )  :

نوع A : این نوع ویزا برای کسانی است که برای رفتن به یک کشوری نیاز است در کشوری نزدیک تر توقف کرد و هواپیما را تغییر داد. یعنی شما فقط حق ماندن در فرودگاه را دارید که به آن ویزای « ترانزیت » گفته می شود .

نوع  B : این نوع ویزا کمی مانند ویزای نوع  A است یعنی محدودیت تنها تعویض هواپیما در فرودگاه را نداشته بلکه می تواند خودش را از کشور عضو شنگین به صورت زمینی به مدت 5 روز به کشور غیر شنگین برساند . در واقع در این نوع ویزا اجازه عبور داده می شود .

نوع C : این نوع ویزا پرطرفدار ترین ویزا و ویژه توریست ها است . که خود نیز شامل چند نوع می باشد .

ویزای یک بار ورود : این نوع برای توریستانی که یک بار در سال به کشور عضو شنگین می روند . اعتبار هر ویزای شنگین 6 ماه است که اگر توریست از کشور عضو شنگین خارج شود حتی ویزایش اعتبار داشته باشد دیگر نمی تواند با همان ویزا به کشوری عضو شنگین وارد شود .

ویزای دوبار ورود : این نوع ویزا برای کسانی است که به دو کشور عضو شنگین در مدت زمان محدود می روند ، در واقع دو بار اجازه ورود به کشورهای عضو شنگین را دارند .

ویزای چند بار ورود : این نوع ویزای برای توریستانی که در حال بازدید از کشورهای مختلف عضو شنگین هستند و به کشورهای عضو شنگین سفر می کنند .

 

ویزای اعتباری یا ویزای پناهندگی  ( LTV ) :

در این نوع ویزا برای سفر و اقامت بوده که منطقه و زمان سفر مشخص می شود و شما اجازه ورود به خارج از آن محدوده را نخواهید داشت . این ویزا ویژه پناهندگان است .

 

ویزای ملی ( NV ) :

این نوع ویزا نیز مانند ویزای نوع C  است یعنی می تواند یک بار ورود ، دوبار ورود یا چند بار ورود باشد با این تفاوت که ویژه دانشجویان برای شروع تحصیل ، انجام کارهای پژوهشی و علمی در دانشگاه و مراکز علمی معتبر برای مدت فقط یک سال اعطا می شود همچنین برای کارکردن یا متخصصانی برای به اشتراک گذاشتن مهارت و حرفشان از جمله هنرمندان و ورزشکاران است . البته استثنایی وجود دارد ، آن هم برای موارد اضصراری پزشکی که فرد توانایی خروج ناحیه شنگین را نداشته باشد .