پربازدیدترین شهرهای گردشگری ترکمنستان راز شهاب سنگ

پربازدید شهر ترکمنستان راز شهاب سنگ

راهنما 09100049363

ترکمستان دومین کشور پهناور جهان با اب و هوای نیمه بیابانی است و درای آب و هوای معتدل در زمستان است . کوه های کوپه داغ در ماه ژانویه به دلیل بارندگی فراوان از منظره ای زیبا برخوردار است . 89 درصد ترکمنها مسلمان است که اکثریت آنها ترکمن و روسها تشکیل می دهند . برای اطلاع از تورهای مسافرتی مرتبط به این سرزمین با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید .

 

کشف معماری شهر داشوگوز با سقوط شهاب سنگ :

 شهر داشوگوز ترکمنستان شهری است با معماری و بناهای تاریخی باشکوه که مورد توجه گردشگران و توریستان قرار گرفته بناهای تاریخی اش زبانزد توریستان مختلف در سراسر جهان شده این شهر که در استان داشوگوز قرار دارد پس از سقوط شهاب سنگ 7 کیلومتری توسط گردشگران به عنوان محلی تاریخی و معماری زیبایش کشف شد .

ماری ترکمنستان شهری در قلب کویر :

شهری است در قلب بزرگترین کویر شنی جهان که 70 درصد از مساحت ترکمنستان را پوشانده و در مرکز بیابان قرقوم قرار دارد .فرش و قالی های محلی ترکمنستان و لباس ملیشان و آثار هنری اصیل ترکمنستان گردشگران را  به شهر ماری کشانده . برای خرید از محصولات این سرزمین که به صورت ویژه و طبیعی میباشد به سادگی میتوانید به آن سفر نمایید که با تماس تلفنی به ما راهنمایی های لازم را به شما میدهیم .

 

کهنه گرگانج پایتخت خوارزمشاهیان :

یکی از شهر های مورد علاقه توریستان کهنه گرگانج یا کهنه اورنگ است این شهر پایتخت خوارزم شاهیان در زمان سلطان محمد خوارزمشاه بوده که از آثار تاریخی ، بنا ها و معماری های باشکوهی برخوردار است . وقتی وارد این شهر می شوید معماری شهر و آثار آن از تاریخ ، حوادث و جنگ های این شهر را بیان می کند در این شهرحمله چنگیز خان مغول به کهنه گرگانج یکی از خونین ترین قتل عام های تاریخ بشر رخ داده است . در آن زمان مغول ها سدهای رودخانه جیحون را شکسته و شهر به کلی زیر آب رفت که هم اکنون معماری و بناهای زیبای این شهر را می توان دید .

 سرخس شهری با مقبره های دیدنی  :

شهری در استان آخال و مهم ترین شهر در جاده ابریشم است . مقبره های آن دیدنی است و کمی مانند مقبره ی حافظ است در این شهر شیخ احمد آل خدی دفن شده . لذا برای بازدید از این معابر تاریخی و مناظر طبیعی میتوانید با شماره تلفن راهنما تماس گرفته و درخواست تورهای مرتبط به ترکمنستان را داشته باشید و نسبت به آن اقدام به رزرو نمایید . مشاوره تلفنی رایگان می باشد ، سایر فرصتها و نقاط دنیا را با ما جستجو کنید  گردشگری عمان ، ویزای کار انگلیس کره کانادا ، ویزای تحصیلی ..

 

عشق آباد ترکمنستان یا شهر مشاجره  :

شهری است که بین ترکمن ها ایجاد مشاجره کرده این شهر بزرگترین شهر و پایتخت گردشگری ترکمنستان است . نام این شهر عشق آباد یا اشک آباد می باشد . مساجد آن « مسجد ترکم باشی روحی ، مسجد کیپچاک که از بزرگترین مساجد آسیایی میانه است موجب مشاجره در میان مردمش شده است . زیرا که رئیس جمهور سابق ترکمستان به نام صفر مراد نیازف معروف به ترکمن باشی کتابی به نام روج نامه نوشته که این کتاب از تقدس بسیاری در این شهر برخوردار است و مردم این شهر مانند کتاب قران آن را حفظ و خط به خط آن را در مساجد و مکان های مختلف حک کرده اند . این شهر بین بیابان قره قوم وکوه های کپه داغ قرار دارد .