گلابگیری کاشان و راز جوانی گل محمدی رز

تصاویر گلاب گیری کاشان گل رز محمدی

راهنما 09100049363

همه ی آدم ها جایی دارند که در آنجا حالشان خوب می شود و تمامی غمهایشان را فراموش می کنند که آن مکان بو عطر خاصی ، تصویر زیبا یا صدایی دلنشین را برایشان زنده می کند . کاشان یکی از شهر هایی است که نشاط و تازگی را درونتان زنده و افسردگی را از بین می برد که فصل رفع افسردگی و راز جوانی در بهار و در اواسط ماه های اردیبهشت و خرداد است . این دو ماه زمانی است که گلابگیری شروع شده و وقتی وارد این شهر می شوید عطر گل محمدی فضا را پر کرده و گل های صورتی ای که سرتاسر زمین را فرا گرفته همچون بهشتی است که دنیایتان را عوض می کند .

 

فواید و طرز تهیه ی  گل سرخ :

سالهاست که گردشگران زیادی در فصل اردیبهشت و خرداد به کاشان می رود تا روح و جسمشان را تازه کنند. کاشان در این دو فصل به دلیل گل های محمدی بسیار دیدنی و دلرباست . گل محدی خواص بسیار زیادی دارد و به روش های مختلف می توان از آن استفاده کرد اما اکثر به گلابگیری معروف است این روش ها به صورت زیر است :

  • شربت گل محمدی : نوشیدن شربت گل محمدی در فصل گرما به دلیل خنک نگه داشتن بدن و ویتامین C ، آنتی اکسیدان ، باعث سرزنگی و شادابی ، پاکسازی کبد و صفرا می شود . که ساخت بسیار ساده است که با جوشاندن یک کیلیو گل محمدی در یک لیر آب می توان شربت آن را گرفت .
  • گلاب : گلاب را می توان به روش های مختلف استفاده کرد از جمله برای لایه برداری پوست ، افزایش کلاژن و رفع چین و چروک ، پاک کردن لوازم آرایش از پوست استفاده می شود. گلابگیری به این صورت انجام می شود که دیگی برداشته و به اندازه طرفیت گل محمدی و سه بررابر گل .آب می ریزیم .دیگ روی شعله و سر آن را می بندند و می گذارند که بخار گل دربیاد تا زمانی که بخار گل از لوله های آلومنیومی خارج شوند.
  • اسانس عطر : گل های محمدی کاشان ، قمصر و نیاسر از هر جای دیگر بیشتر نظر اروپاییا را جلب کرده . گل هالی حمدی به عنوان اسانس عطر استفاده می شود .
  • دمنوش : مصرف دمنوش گل محمدی باعث افزایش سیستم ایمنی بدن ، کاهش چین و چروک و شفافیت پوست ، از بین بردن مشکلات قلبی ، عروقی ، سرمار خوردگی ، آنفولانزا و رفع التهاب و عفونت ادرار می شود . این نعمت الهی برای در مان افسردگی است و هر کس میل کند آرامش و نشاز بیشتری در او زنده می شود ..
  • روغن گل محمدی : به عنوان یک ملین برای درمان یبوست

گلاب را می توان به روش های مختلف استفاده کرد از جمله برای لایه برداری پوست ، افزایش کلاژن و رفع چین و چروک ، پاک کردن لوازم آرایش از پوست استفاده می شود ، در ضمن برای اخذ ویزای شینگن ، بلیط هواپیما و ملزومات سفر ، فضاهای توریستی هفت چنار ، موزه برادران امیدوار کافیست با ما تماس بگیرید .

 

زمان مناسب برداشت گل محمدی :

شما می توانید هر ساله از این نعمت الهی استفاده کنید . هیج گلابگیری به اندازه کاشان خوش طعم و عطر نبوده و مردمان بر این باورند ، وقتی گل محمدی را پیش از طلوع آفتاب تا طلوع آفتاب برداشت شوند عطر گل بیشتر است ..